اسلاید شوپایتخت فرهنگ اسلامی

بیش از یک و نیم میلیون نفر از سفره افطار حرم امام رضا(ع) بهره‌مند شدند

کد خبر : 46272

 معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی گفت: در ماه مبارک رمضان امسال یک میلیون و ۶۶۵ هزار نفر مهمان سفره افطار حضرت رضا(ع) شدند.

به گزارش صبح مشهد، امین بهنام روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد یک میلیون و ۱۳۷ هزار نفر روزه‌دار با توزیع بسته‌های افطاری ساده در صفوف نماز جماعت مغرب و عشاء حرم مطهر پذیرایی شدند.

وی ادامه داد: ۱۰۰ هزار نفر نیز در ۲ وعده افطار و سحر مهمان مهمانسرای حضرت رضا(ع) شدند. همچنین از ۱۱ رمضان سفره‌های افطاری با توجه به شرایط آب و هوایی در صحن امام حسن مجتبی(ع) پهن شد و در مجموع ۴۶ هزار نفر تا پایان ماه مبارک در این صحن بر سر سفره پر برکت حضرت رضا(ع) میهمان شدند.

معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی گفت: با مشارکت مواکب امام رضایی نیز سفره‌های افطاری ساده در ماه رمضان در باب الکاظم(ع) و باب الهادی(ع) گسترده و در مجموع از ۶۶ هزار نفر و ۱۵۲ هزار روزه‌دار با توزیع افطاری ساده در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) در راسته بازار، جنب مسجد صدیقی‌ها و خیابان مرحوم آیت الله واعظ طبسی پذیرایی شد.

بهنام افزود: ۶۹ هزار وعده افطاری نیز توسط خادمان آستان قدس رضوی در حاشیه شهر مشهد و شهرستان‌های خراسان رضوی توزیع و با مشارکت خیریه امام صادق(ع) از ۴۴ هزار نفر در رمضان امسال در مدارس حاشیه شهر میزبانی شد.

وی ادامه داد: ۵۱ هزار بسته افطاری ساده نیز از ۱۳ ماه مبارک رمضان نیز در بین منازل مردم در مشهد توزیع شد.

معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی گفت: ۲۰۰ هزار بسته متبرک نیز در بین نمازگزاران حاضر در مراسم نماز عید سعید فطر حرم مطهر توزیع شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن