زندگی

شوهرم مثل گذشته قربان‌ صدقه‌ام نمی‌رود و غصه می‌خورم

کد خبر : 45875

۱۴ سال از شروع زندگی مشترک مان می‌گذرد و این روزها، شوهرم اصلا به من محبت نمی‌کند. یک دختر هم دارم. خیلی افسرده شدم و غصه می خورم چون شوهرم مثل گذشته قربان‌صدقه‌ام نمی‌رود. چه کنم؟

نویسنده : بنفشه دولت‌آبادی| روان‌درمانگر و کارشناس‌ارشد مشاوره خانواده

صبح مشهد– مخاطب گرامی، یکی از رایج‌ترین شکایت‌های زوج ها، بی‌محبتی و بی‌تفاوتی همسرشان است که البته می‌توانند با برخوردهای صحیح، عشق و محبت همسرشان را به خود جلب کنند. معمولا همان طور که شما هم اشاره کردید، روزهای اول زندگی‌ زوج‌ها به خوبی سپری می‌شود و حرف‌های عاشقانه و ابراز احساسات در بین آن‌ها موج می‌زند اما طبیعتاً رفته رفته محبت‌ها کم رنگ می‌شود و زن که تحمل کمی در برابر کمبود محبت همسرش دارد و سرشار از احساسات است، با این روند نه تنها از زندگی ناامید می‌شود بلکه حس می‌کند همسرش دیگر او را دوست ندارد و احساس افسردگی می‌کند. در ادامه چند توصیه به شما داریم.

این مشکل باید ریشه‌یابی شود
این مسئله بی‌شک می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و صرفاً دلیل آن به بی‌علاقه شدن همسرتان برنمی‌گردد. به طور مثال می‌تواند به خاطر فشارهای زندگی یا شرایط سخت و موقتی باشد که برای همسرتان پیش آمده است که شما از آن مطلع نیستید. برای درک حالات رفتاری همسرتان نشانه‌های رفتاری او را بررسی کنید، احساس ناامیدی و غم و تنهایی، عصبانیت و تحریک‌پذیری، کاهش تعهد و مسئولیت‌پذیری، کاهش گفت‌وگو، کاهش تمایلات جنسی و … و در مجموع تمام این حالات را بررسی و ریشه‌یابی کنید.

عشق را دوباره زنده کنید
پس از این که با توجه به نشانه‌های رفتاری متوجه دلیل تغییر رفتار همسرتان شدید، باید دوباره عشق را میان خود و همسرتان زنده کنید. از همسر خود تقاضا کنید در یک فرصت مناسب با یکدیگر صحبت کنید. به حرف‌های شوهرتان به دقت گوش دهید حتی اگر با خشم همراه باشد، از لابه لای حرف‌های او می‌توانید نکاتی را که برای بهبود رابطه لازم است، پیدا کنید. به ویژگی‌های مثبتی که شوهرتان دارد، توجه و از همین ویژگی‌هایش تمجید کنید. به او نشان دهید که درکش می‌کنید. به صورت شفاف و واضح به همسرتان بگویید که شرایط کاری و روحی او را درک می‌کنید و می‌فهمید.

شوهرتان هم نیازمند توجه شماست
اخلاق بسیاری از مردها این‌گونه است که می‌خواهند از آن‌ها قدردانی و تشکر شود. برای افزایش اعتماد به نفس شوهر خود باید تفکرات او را تایید کنید. این کار باعث می‌شود او همه چیز را با شما در میان بگذارد، با صداقت و گاه زیرکانه همه رفتارهای خوبش را به او بگویید. در پایان به خاطر داشته باشید همان‌گونه که شما به توجه و محبت همسرتان نیاز دارید، وی هم نیازمند توجه و علاقه شماست. بنابراین همان‌طور که دوست دارید با شما رفتار شود، با او رفتار کنید تا ثمره‌اش را ببینید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − هفده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن