اسلاید شواقتصادی

سخنگوی صنعت برق خبر داد:

کمبود برق زمستانی در استان محتمل است

کد خبر : 43369

سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی گفت: کاهش تولید برق در استان طی زمستان امسال به دلیل احتمال ایجاد مشکل در تراز تولید و مصرف گاز محتمل است.

به گزارش صبح مشهد، حشمتی در گفت و گو با ایرنا افزود: زمانی که تراز تولید و مصرف گاز به علت سرمای هوا دچار مشکل شود، تامین گاز نیروگاه ها محدود می شود و این مهم نیروگاه ها را به سوی استفاده از سوخت دوم سوق می دهد.

وی ادامه داد: هرچند سوخت دوم نیروگاه های خراسان رضوی در حد مطلوب است اما پایدار نیست و تا حدودی می توان از سوخت دوم برای تولید برق بهره گرفت. وی گفت: وزارتخانه های نفت و نیرو از ابتدای سال یکی از مهم ترین اولویت های خود را متعادل نگه داشتن سوخت نیروگاه ها و تامین برق در کشور قرار داده اند و امیدواریم مشکلی از نظر تامین سوخت نیروگاه ها نداشته باشیم.

وی افزود: مکاتبات لازم با استانداری و دستگاه های اجرایی مرتبط در خراسان رضوی برای تامین پایدار سوخت نیروگاه ها در زمستان آغاز شده که امیدواریم با پیش‌بینی ها و تمهیدات اندیشیده شده، بتوان برق پایدار را برای مشترکان در این فصل تامین کرد.

حشمتی بر لزوم مدیریت مصرف برق توسط شهروندان و مشترکان دیگر بخش ها تاکید و اظهارکرد: به منظور مدیریت مصرف بار، طرح مدیریت روشنایی معابر به صورت روشن نگه داشتن یکی در میان لامپ های سطح شهر در مشهد اجرا می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن