اسلاید شوشهری

مدافعان سلامت کشور در مقابله با کرونا ۳۰۰ شهید داده‌اند

کد خبر : 43337

رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور فعال و موثر کادر بهداشت و درمان در همه صحنه‌های مورد نیاز جامعه گفت: افزون بر ۳۰۰ نفر از مدافعان سلامت کشور در دوره مقابله با بحران ویروس همه‌گیر کرونا برای حفظ سلامت جامعه جان خود را فدا کرده‌اند.

به گزارش صبح مشهد به نقل از ایرنا خراسان رضوی، حسیعلی شهریاری روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: جامعه پزشکی، پرستاری و بهداشت با وجود همه مشکلات و کمبودها هرگاه که نیاز به حضورش بوده از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

وی ادامه داد: تلاش و ایثار فعالان حوزه بهداشت که در دوران هشت سال دفاع مقدس پشت خط مقدم حاضر بودند و به مجروحان خدمت می‌کردند در دوران همه‌گیری ویروس کرونا نیز به اوج خود رسید و نمود بیشتری یافت.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: افزون بر ۱۰۴ میلیون دز واکسن کرونا از آغاز عملیات ایمن‌سازی عمومی بر علیه این ویروس همه‌گیر تاکنون در سطح کشور تزریق شده و بر این اساس ۸۰ درصد گروههای هدف دز نخست و ۶۰ درصد آنها نیز دز دوم واکسن کرونا را با موفقیت دریافت کرده‌اند.

وی افزود: با وجود همه این تلاشهای ایثارگرانه گروهی با فضاسازی در شبکه‌های مجازی علیه برنامه واکسیناسیون تبلیغ می‌کنند که این امر به سلامت جامعه آسیب وارد می‌کند.

دکتر شهریاری ادامه داد: همچنین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیرانه در کشور با وجود همه تاکیدها به حدود ۵۰ درصد رسیده و این در حالی است که هنوز همه‌گیری کرونا پایان نیافته و ممکن است دوباره با وضعیت طغیان و اوجگیری شیوع این ویروس روبه‌رو شویم.

وی گفت: ۱۰ هزار دستگاه تخت جدید بیمارستانی با دستور رییس جمهوری در همین راستا پیش‌بینی شده تا در صورت مواجهه با اوجگیری مجدد شیوع ویروس کرونا با کمبودی در کشور وجود نداشته باشد.

رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین زیرساختهای لازم برای تولید واکسن کرونا در کشور ایجاد شده بطوری که در همین حوزه ایران در ردیف شش کشور نخست جهان قرار گرفته است.

وی گفت: تاکنون علاوه بر واردات ۱۵۰ میلیون دز واکسن کرونا از خارج کشور، ۲۰ میلیون دز واکسن نیز در داخل ایران تولید شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − نه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن