شهری

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

نیازمند حاکم شدن اخلاق در رفتارهای اجتماعی هستیم

کد خبر : 43297

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: آنچه که امروزه به آن نیازمندیم بحث حاکم شدن اخلاق در رفتارهای اجتماعی مانند آپارتمان نشینی و همسایه‌داری است.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی شهرداری مشهد، حجت الاسلام والمسلمین حسن منصوریان درباره مبحث رعایت اخلاق اجتماعی در طرح «هم‌سایگی ایمن» اظهار کرد: برای زندگی با نشاط و آرام در کلانشهرها مولفه‌های متفاوتی وجود دارد که یکی از آن‌ها بحث هم‌‌زیستی مسالمت آمیز و همسایه‌داری با معیار اخلاق است.

وی ادامه داد: در این رابطه اگر قانون، حاکم بر رفتارهای اجتماعی باشد، به دلیل دارا بودن ابعاد بازدارنده‌ نمی‌تواند گستره‌ای کامل بر رفتارهای انسانی داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس اضافه کرد: اگر اخلاق روح حاکم بر رفتار باشد، چنان گستره‌ای دارد که همه شئونات را در برخواهد گرفت و دیگر نیازی به مرجع رسیدگی نخواهد بود.

منصوریان تصریح کرد: با حاکم شدن اخلاق در رفتارهای اجتماعی همراه با معنویت، شاهد زندگی مسالمت آمیز و آرامش مردم در جامعه خواهیم بود.

وی همچنین درباره طرح «هم‌سایگی ایمن» که به همت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در حال اجر ااست، گفت: در این طرح شهروندان علاوه بر آموزش راهکار‌های مواجه با خطرات در محل زندگی خود، مسائل همسایه‌داری و اخلاق اجتماعی را فرا خواهند گرفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن