استانی

مدیرعامل آبفا استان اعلام کرد:

تامین بلند مدت آب شرب شهرهای بزرگ دغدغه آبفا خراسان رضوی

کد خبر : 43268

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی مهمترین دغدغه این شرکت را تامین بلند مدت آب شرب شهرهای بزرگ استان اعلام کرد.

به گزارش صبح مشهد، سید ابراهیم علوی در نشست هم اندیشی با مدیرعامل و کارشناسان اب منطقه ای استان با اشاره به ۳۰شهر مواجه با تنش آب کمی و کیفی در خراسان رضوی اظهار داشت:مشکلات حوزه آب عمدتا به صورت کوتاه مدت و در قالب پروژه های اضطراری حل می شود.

وی برتقویت سیستم ارتباطی اداری میان شرکت های آبفا و آب منطقه ای با هدف خدمت رسانی سریع و مطمئن به مشترکان تاکید کرد و افزود:مشترکان از ما آب می خواهند و این پاسخ که اعتبار نداریم برای خرید پمپ و یا حفر چاه را نمی پذیرند.

به گفته وی آبفا خراسان رضوی در تابستان ۱۴۰۰و پیک مصرف با کلکسیونی از مشکلات مواجه بود و تا امروز حتی یک ریال اعتبار استانی برای خرید آب ژاول ، پمپ ، اصلاح و توسعه شبکه ، حفر چاه و تامین تانکر سیار به این شرکت پرداخت نشده است.

وی یادآورشد: این در حالی است که تانستان امسال به دلیل نوسانات و قطع برق تعداد زیادی از پمپ های تاسیسات آبرسان شرکت سوخت که با هزینه گزاف تعمیر و یا با دستگاه نو جایگزین شد.

علوی از آب منطقه ای خواست مناطق تامین سال های آتی شهرها و روستاها را از هم اکنون مشخص کند تا نسبت به برنامه ریزی لازم اقدام شود.

وی همچنین خواستار واقعی شدن تعرفه آب شد و گفت: در صورت تحقق این مهم بسیار از مشکلات مالی شرکت های آبفا برطرف خواهد شد.

مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی هم بر اعلام شهرهای دچار تنش آبی استان در سال ۱۴۰۱ تاکید کرد و از آبفا خواست این شهرها را به آب منطقه ای اعلام تا قبل از ۲۰ اسفند ۱۴۰۰برای آن ها برنامه مدون تدوین شود و یا در ردیف بودجه قراربگیرند.

محمدعلائی راهبرد این شرکت را پرهیز از حفر چاه جدید دانست و افزود: وضعیت چاه ها ، پروانه کنتورها ، ارتباط کنتورها با شرکت و درصد آب به حساب نیامده و نیاز آب صنایع بزرگ از جمله مواردی است که در نشست های مشترک دو شرکت می تواند مورد بررسی قرار بگیرند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن