شهری

مدیرعامل مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای خراسان رضوی:

منصوره شریف الحسینی: اولین مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در حاشیه شهر مشهد به بهره برداری می رسد

کد خبر : 42699

مدیرعامل مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای خراسان رضوی :اولین مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در حاشیه شهر مشهد تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش صبح مشهد، منصوره شریف الحسینی،مدیرعامل مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این مجمع در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ توسط خیرین نیک اندیش با هدف توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه اهداف مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با توجه به شرایط امروز ایران و چشم‌انداز ۲۵ ساله آینده در سه هدف کلی تعریف شده، افزود: جلوگیری از هدر رفتن نیروی انسانی و افزایش توان اشتغال، تلاش در راستای توسعه و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت های شغلی و همچنین بهینه سازی و توانمندسازی مهارت های شغلی و رفع نارسایی ها و کمبودهای حرفه آموزی سه هدف کلی این مجمع می باشند.

شریف الحسینی با اشاره به فعالیت کارگروه های آمایش و پژوهش، مشارکت ها و منابع حمایتی، فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و همچنین آموزش کارآفرینی و اشتغال گفت : فعالیت های این مجموعه به صورت کار تیمی خیرین نیک اندیش و مسئولین همراه با برنامه ریزی های علمی و مدون طراحی شده است.

مدیرعامل مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای افزود: هنرجویان برای تکمیل مهارت ها به دانشگاه های فنی و حرفه ای رفته و تبدیل به یک تکنسین ماهر می شوند و سپس به منظور توسعه و تعمیق مهارت های حرفه ای خود به سازمان فنی و حرفه ای مراجعه می کنند.

وی با تاکید بر لزوم برقراری ارتباط فی مابین حوزه های آموزش و صنعت گفت : اشتغال موثر و تقاضا محور توانایی پیشگیری از بسیاری از معضلات اجتماعی را به ارمغان می آورد.

وی با تاکید بر لزوم تربیت نیروی انسانی کارآمد و با اعتماد به نفس در آموزش و پرورش گفت : آموزش و پرورش بایستی به سمت و سوی تربیت انسان هایی دارای مهارت برای آینده پیش برود و در این مسیر احداث، توسعه و تجهیز هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نقش کلیدی را ایفا می کند.

شریف الحسینی بر لزوم فرهنگ سازی در حوزه مهارت آموزی و ترغیب خانواده ها به تحصیل فرزندان شان در رشته های شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش گفت: صدا و سیما، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، مساجد و سایر نهادهای مرتبط بایستی در امر فرهنگ سازی در حوزه مهارت آموزی ورودی جدی داشته باشند.
وی تاکید کرد، آموزش های مهارتی اصل محوری توسعه است و عاملی برای تقویت تولید ملی و جلوگیری از هدر رفت سرمایه های انسانی به شمارمی رود.

وی افزود: شناسایی استعدادها و تقویت نظام هدایت تحصیلی دانش آموزان از یک سو و تامین منابع مالی و حمایت های لازم از توسعه رشته های فنی و حرفه ای از سوی دیگر عامل موثر در توسعه مهارت آموزی به شمار می رود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن