استانی

مشکل کمی و کیفی آب شهر فیروزه در خراسان رضوی حل شد

کد خبر : 42669

طرح آبرسانی از سد بار به شهر فیروزه در خراسان رضوی بهره برداری شد که با بهره بردرای از این طرح سه هزار مشترک تحت پوشش آبفا از آب شرب کمی و کیفی برخوردار شدند.

به گزارش صبح مشهد، برای اجرای این طرح شامل ۱۱٫۵کیلومتر لوله گذاری و احداث مدول اول تصفیه خانه آب به ظرفیت ۳۰ لیتر برثانیه ۱۵۰میلیارد ریال هزینه شده است.

در مراسم افتتاح این طرح محمد علایی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی شاخص برخورداری شهرستان فیروزه از آب شرب سالم را ۹۹ درصد اعلام کرد وسید ابراهیم علوی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از سختی های تامین آب شرب سه میلیون ۳۰۰هزار نفر جمعیت شهری و روستایی استان در پیک پنجم کرونا در تابستان ۱۴۰۰ سخن گفت.

هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس هم از حل مشکل کوتاه مدت و میان مدت تامین آب شرب فیروزه خبرداد و ابوالفضل حکیم‌پور فرماندار شهرستان فیروزه یکی از طرح‌های مهم و مورد مطالبه مردم شهرستان را آبرسانی از سد بار اعلام کرد که با وجود کمبود اعتبار و با پیگیر‌ی فراوان به ثمر رسید.

در حاشیه این مراسم مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان فیروزه خاطر نشان کرد: آب مورد نیاز شهروندان فیروزه در حال حاضر از دو حلقه چاه تامین می شود که با بهره برداری از طرح آبرسانی به این شهر ، منابع فعلی از مدار خارج خواهد شد.

مجید سبحانی اجرای این طرح را سال ۹۶ اعلام کرد و اظهار داشت: سهم شهر فیروزه از آب سد بار یک میلیون متر مکعب در سال تعیین شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + ده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن