اخبار مهم

سکه های طلا درخانه فالگیر!

کد خبر : 42214

من برای آن که درآمد بیشتری داشته باشم فریب حقه بازی های آن زن میان سال را خوردم و مورد سوءاستفاده قرار گرفتم در حالی که نمی دانستم حیله گری ها و فال بینی های آن زن شیوه ای برای کلاهبرداری است و …

صبح مشهد– این ها بخشی از اظهارات زن ۲۵ ساله ای است که با شکایت تعدادی از شهروندان و به اتهام کلاهبرداری توسط نیروهای ورزیده تجسس کلانتری سپاد مشهد دستگیر شده است.

او در حالی که بیان می کرد من خودم قربانی ماجرای کلاهبرداری شده ام درباره سرگذشت خود به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری گفت: دهمین فرزند یک خانواده ۱۲ نفره بودم که پدرم با کارگری هزینه های زندگی ما را تامین می کرد. مادرم نیز با کارگری در خانه های مردم کمک خرج خانواده بود. با این حال زندگی سختی را می گذراندیم تا این که در ۱۴ سالگی با یکی از بستگان مان ازدواج کردم. از سوی دیگر خانواده و اطرافیان همسرم درگیر اعتیاد بودند و به همین دلیل «حسن» نیز خیلی زود به مصرف مواد مخدر آلوده شد و من چاره ای نداشتم جز آن که مانند مادرم به عنوان پرستار سالمند یا کودک در خانه های مردم کار کنم تا بتوانم مخارج زندگی را تامین کنم چرا که همسرم بیکار بود و من باید از دختر خردسالم نیز مراقبت می کردم. از طرف دیگر برادرانم معتاد بودند و دو خواهرم نیز بعد از طلاق نزد پدرم زندگی می کردند به همین دلیل من روی بازگشت به منزل پدرم را نداشتم و مجبور بودم همه سختی ها و تلخکامی های زندگی مشترک با حسن را تحمل کنم.

مدتی با جمع آوری ضایعات روزگار می گذراندیم اما با شیوع کرونا اوضاع سخت تر شد و دیگر کسی به دنبال کارگر برای نظافت منزل یا پرستاری نبود. در این شرایط از طریق یکی از آشنایان برای کار در منزل زنی در بالای شهر معرفی شدم و قرار بود هفته ای سه روز امور مربوط به منزلش را انجام بدهم. آن زن میان سال خیلی کم حرف می زد و مدام با گوشی تلفنش سرگرم بود. من هم فقط کارم را انجام می دادم تا این که روزی «سعیده» از من خواست به بولوار امامت بروم و از کارتی که در اختیارم گذاشته بود سکه طلا بخرم. او سپس با وعده افزایش دستمزد ارتباطش را با من نزدیک تر کرد و از من خواست از کارت عابر بانکم برای خریدهای او استفاده کنم و او هم مبالغی اضافه بر دستمزدم به من پرداخت کند.

«سعیده» وقتی اعتماد کامل مرا جلب کرد مدعی شد در فضاهای مجازی فالگیری می کند و مشتریان زیادی دارد اما هیچ کدام از مشتریان به منزل او نمی آمدند و سعیده فقط از طریق پیامک پاسخ آن ها را می داد.او حتی کانالی به عنوان شفا داشت که ادعا می کرد بیماری های صعب العلاج و معلولیت های جسمی را درمان می کند به همین دلیل نیز مبالغ میلیونی به حسابش واریز می شد و او از کارت های بانکی متفاوتی استفاده می کرد که مدعی بود متعلق به مادر و برادرانش است. من هم هر از چند گاهی به دستور او سکه های طلا خرید و فروش می کردم و بیشتر مبالغ را به حساب مردی واریز می کردم که سعیده ادعا داشت پدر شوهرش است و برای درمان بیماری سرطان به او کمک می کند. خلاصه چند ماه بدین ترتیب گذشت تا این که روزی از من خواست همه سکه ها را بفروشم و پول ها را به حساب یک صرافی واریز کنم چرا که قصد داشت به ترکیه برود ولی هنوز مدت زیادی از این ماجرا نگذشته بود که پلیس به سراغ مان آمد و من دستگیر شدم. این جا بود که فهمیدم سعیده شاکیان زیادی دارد و او با شیوه های مختلفی از مردم کلاهبرداری کرده و پول ها به حساب من واریز شده است. من هم با همان پول ها سکه می خریدم و در اختیار سعیده قرار می دادم و …

شایان ذکر است با صدور دستوری ویژه از سوی سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری سپاد) سعیده (زن ۵۲ ساله) که با اسامی مستعار و با عنوان داروهای شفابخش از مردم صدها میلیون تومان کلاهبرداری کرده است تحت تعقیب قرار گرفت و این زن ۲۵ ساله نیز برای طی مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

ماجرای واقعی با همکاری پلیس پیشگیری خراسان رضوی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن