اسلاید شوشهری

معاون شهردار خبر داد:

مشهد تیر ماه امسال بالاترین سطح اشعه فرابنفش را ثبت کرد!

کد خبر : 41687

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از ثبت بیشترین میزان اشعه ماورا بنفش در شهر مشهد، در تیرماه امسال خبر داد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار کرد: اشعه فرابنفش یکی از اشعه هایی است که از سطح خورشید به سطح زمین می رسد و همواره میزان اندک آن برای انسان بسیار سودمند است و می تواند در افزایش تولید ویتامین D در بدن و در درمان بیماری هایی همچون نرمی استخوان، اگزما و … موثر باشد اما در همین حال، میزان بالای این اشعه نیز می تواند به سلامت شهروندان صدمات جبران ناپذیری را وارد کند.

وی ادامه داد: همین موضوع باعث شد تا مدیریت شهری در کلان شهر مشهد، برای اولین بار در کشور، با نصب ۱۰ دستگاه سنجش اشعه ماورابنفش در نقاط مختلف شهر، گام موثری را در راستای سنجش و بررسی این اشعه در سطح این کلانشهر بردارد؛ تجهیزات پیشرفته ای که می توانند به صورت لحظه‌ای مقادیر اشعه ماورا بنفش را ثبت و بعد از تجمیع و تحلیل، در قالب شاخص UV در اختیار شهروندان قرار دهند.

یعقوبی افزود: این شاخص بر اساس میزان شدت تابش اشعه فرابنفش به پنج قسمت بی خطر(شاخص ۱تا ۲)، کم خطر (۳تا ۵)، خطر زیاد(۶تا ۷)، خطر بسیارزیاد(۸تا ۱۰) و خطر بسیار شدید (۱۱به بالا) تقسیم بندی می شود.

وی ادامه داد: تحلیل آمار و ارقام چند ساله اشعه UV در شهر مشهد نشان می دهد، در فصل گرم سال و در ساعات اوج تابش خورشیدی، این شاخص به عدد ۷ و میزان خطر زیاد برای سلامتی انسان می رسد که می تواند صدمات جبران ناپذیری را به سلامت شهروندان وارد کند.

یعقوبی افزود: حداکثر میزان شاخص ثبت شده در شهر مشهد ۸/۸۴ است که این میزان در تیرماه امسال به ثبت رسیده است.

معاون شهردار مشهد در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش میزان این شاخص در فصول گرم سال، به کلیه شهروندان گرامی توصیه می شود در این ایام حتماً با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب استاندارد ، عینک آفتابی با قابلیت حذف اشعه UV و کاهش فعالیت تردد در ساعات اوج تابش خورشیدی، به حفظ سلامتی خود توجه کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن