استانی

آب های وقفی مازاد بر کشاوری آستان قدس در گناباد صرف شرب می شود

کد خبر : 41672

مدیرعامل سازمان موقوفات و کشاورزی آستان قدس گفت: این سازمان آمادگی دارد آب های وقفی مازاد بر کشاورزی، را برای کمک به تامین آب شرب در اختیاز آبفا قرار دهد.

به گزارش صبح مشهد، حامد حسن زاده در نشست با سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان گناباد از وقف به عنوان یکی از ارزشمندترین سنت های دین مبین اسلام نام برد که پشتوانه عظیم مادی و معنوی جامعه اسلامی به شمار می رود.

وی اظهار داشت: تاریخ موقوفات آستان قدس رضوی در شهرستان گناباد، قدمت ۵۰۰ ساله دارد و مردم این دیار، از دیرباز به این سنت حسنه اهتمام داشته اند.
سرپرست امور آبفا گناباد هم با تشریح وضعیت تامین آب شرب این شهرستان و وجود تنش آبی گفت: آستان قدس رضوی به عنوان بزرگ ترین نهاد مذهبی کشور و جهان اسلام از ابتدای شکل گیری همواره مورد توجه ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بوده که تجلی این ارادت اجرای سنت حسنه وقف از سوی علاقه مندان به ساحت ائمه اطهار است.

جواد سالاری افزود: امور آب و فاضلاب گناباد آمادگی دارد منابع آب‌ مازاد بر کشاورزی در اختیار سازمان موقوفات و کشاورزی آستان قدس را به شبکه توزیع آب تزریق کند تا از مشکلات ناشی از تنش آبی کاسته شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن