انتخابات ۱۴۰۰

یک فعال رسانه:

انتخابات شور و تحول نوینی را به کالبد جامعه می دمد

کد خبر : 40960

موسوی با تاکید بر اینکه یکی از اساسی‌ ترین افتخارات جمهوری اسلامی، پایبندی به دموکراسی واقعی و تئوری و راهبرد مردم سالاری دینی است، گفت: انتخابات شور و تحول نوینی را به کالبد جامعه می دمد.

«سید وحید موسوی» در گفتگو با خبرنگار صبح مشهد، ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) گفت: یکی از اساسی‌ترین افتخارات جمهوری اسلامی، پایبندی به دموکراسی واقعی و تئوری و راهبرد مردم سالاری دینی است، اگر در دنیای امروز مراجعه به رای مردم و اصل دموکراسی، بیشتر تشریفاتی و اغلب به پوششی برای دستیابی به قدرت و ثروت شباهت دارد.

این فعال رسانه افزود: ولی در نظام برخاسته از انقلاب شکوهمند اسلامی و اراده ملت غیور ایران که مبتنی بر اصول و ارزشهای مکتبی و دینی است، مراجعه به رای ملت در محوری ترین موضوعات مرتبط با نظام و حاکمیت، یک آرمان و باوری عمیق و پشتوانه ای برای خدمت صادقانه فرزندان ملت تلقی می‌گردد و لذا انتخابات همواره آرزوی مردم و حاکمیت بوده و با تمام عشق و انگیزه به استقلال آن می روند.

وی ادامه داد: حضور مردم پای صندوق‌های رای آینده کشور را بیمه خواهد کرد و در حقیقت چشم اندازی را برای ایران اسلامی ترسیم می کنند؛ لذا انتخابات برای جمهوری اسلامی یک ذخیره است، ناگفته نماند که اگر بخواهیم به اهمیت انتخابات از منظر بین المللی هم نگاهی بیاندازیم باید به این موضوع بیاندیشیم که حضور حداقلی بهانه ای برای سو استفاده دشمنان خواهد شد.

موسوی اظهارکرد:انتخابات ریاست جمهوری هم از بعد داخلی و هم اینکه به لحاظ بین المللی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ بالاخره از منظر داخلی، قدرت نظام به مشارکت مردم وابسته است.

این فعال رسانه تاکید کرد:انتخابات، رویدادی اساسی است که روح تازه و شور و تحول نوینی، به کالبد جامعه می دمد، عنصر انتخابات و رای و اراده مردم در زمره ی اجزای جدایی ناپذیر نظام اسلامی می باشد، چه آنکه جمهوری اسلامی، یک ماهیت ترکیبی دارد؛ ( جمهوریت + اسلامیت) که ترجمان روشن و آشکار آن مردم ‌سالاری دینی است، از طرفی مشروعیت نظام به تطابق آن با شرع مقدس می‌باشد و مقبولیت نظام نیز به پذیرش و اقبال مردم بستگی دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 18 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن