پایتخت فرهنگ اسلامی

تولیت آستان قدس رضوی: به تقویت شرکت‌های دانش بنیان اعتقاد داریم

کد خبر : 40912

تولیت آستان قدس رضوی گفت: به کار علمی و تقویت شرکت‌های دانش بنیان اعتقاد داریم و می‌خواهیم در عمل اعتماد به جوانان و جوان گرایی را اثبات کنیم.

به گزارش صبح مشهد به نقل از پایگاه خبری آستان قدس رضوی، حجت الاسلام احمد مروی روز سه‌شنبه در مراسم امضای تفاهمنامه ایجاد خانه خلاقیت و نوآوری بنیاد کرامت رضوی که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد افزود: در راستای اعتقاد به جوانگرایی است که قائم مقام آستان قدس رضوی از میان جوانان انتخاب شده است.

وی با تأکید بر اینکه تمام اقدامات و تصمیمها در آستان قدس رضوی باید هدفمند و از پشتوانه علمی و منطقی برخوردار باشد ادامه داد: سالانه حدود ۳۰ میلیون زائر از ملیت‌ها، نژادها، قومیت‌ها و با سن و سال‌های مختلف به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند، لذا آستان قدس رضوی بیش از هر دستگاه دیگری سزاوار است که در مسائل مختلف اقدامات خود را با پشتوانه علمی انجام دهد و دست نیاز خود را به سوی مراکز علمی کشور دراز می‌کند.

تولیت آستان قدس رضوی، هوش و استعداد ایرانیان را در دنیا سرآمد خواند و گفت: باید شرایط ظهور و بروز استعداد و توانایی جوانان با استعداد ایرانی در کشور فراهم شود و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از بهترین بخش‌ها برای تحقق این مهم و جلوگیری از خارج شدن جوانان با استعداد از کشور است.

وی با اشاره به تأکیدات امام خمینی (ره) به ایجاد اعتماد به نفس در جوانان افزود: از نکاتی که امام راحل در سال‌های ابتدایی انقلاب نسبت به آن بسیار تأکید داشتند موضوع خودباوری و اعتماد به نفس در نسل جوان بود.

حجت الاسلام مروی خودباوری و اعتماد به‌ نفس را از دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: پیش ‌از انقلاب، هیچ تولید علم و فناوری در کشور وجود نداشت، کشور دچار از خودبیگانگی و مقهور علم و دانش غرب بود اما امروز به برکت انقلاب اسلامی آموختن دستآوردهای علمی غرب ابتدای کار است و هدف ما رقابت علمی با غرب است.

وی با اشاره به سابقه درخشان مسلمانان در علم و تمدن گفت: مسلمانان پایه گذاران بسیاری از علوم دنیا هستند و بسیاری از دانشمندان غربی در کشفیات علمی خود تحت تأثیر دانشمندان مسلمان بودند، آشنایی نسل جوان با این حقایق به اعتماد به نفس آن‌ها کمک می‌کند.

در این مراسم با حضور تولیت آستان قدس رضوی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهمنامه ایجاد خانه خلاقیت و نوآوری در بنیاد کرامت رضوی به امضا رسید.

حمایت و مشارکت در ایجاد و راهبری خانه، انجام اقدامات لازم برای تسریع در اخذ مجوز طرح های خلاق و نوآورانه، معرفی شتابدهنده های تخصصی، حمایت مادی و معنوی از شرکت های مستقر و پشتیبانی از آنها برای ارتباط با شرکت ها و سازمان های مختلف، از جمله تعهدات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این توافقنامه است.

همچنین بنیاد کرامت رضوی علاوه بر تامین محل استقرار خانه خلاقیت و نوآوری، آموزش های فنی مرتبط با توانمندسازی تیم های مرتبط، شبکه سازی آنها با مشتریان بالقوه و همچنین شناسایی ظرفیت های بازار و ایجاد زمینه فعالیت استارتاپ ها در این حوزه را عهده دار خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن