اسلاید شواقتصادی

فرماندار خواف در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

شرکت اپال پارسیان سنگان نقش موثری در محرومیت زدایی شهرستان خواف ایفا نموده است/ شاخص بیکاری را کاهش دادیم

کد خبر : 40395

فرماندار خواف گفت: با پیگیری مسوولان مربوط ۳۰ هزار میلیارد ریال برای سرعت‌بخشی به طرح تکمیل محور چهاربانده سنگان این شهرستان به تربت حیدریه در روزهای آینده اختصاص می‌یابد.

به گزارش صبح مشهد، حسین سنجرانی روز یکشنبه در حاشیه آیین توزیع ۵۰۰۰ بسته معیشتی که توسط شرکت اپال پارسیان و همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره ) تهیه شده بود در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با پیگیری نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی قرار است ۳۰ هزار میلیارد ریال برای شتاب دادن به اجرای این طرح در نظر گرفته شود که مقدمات آن انجام شده است و تفاهم نامه ای بین وزارتخانه های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت منعقد می شود.

وی ادامه داد: ۱۵ هزار میلیارد ریال از این مبلغ توسط وزارت راه و شهرسازی و ۱۵ هزار میلیارد ریال هم از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تکمیل محور سنگان خواف به تربت حیدریه هزینه می شود.

فرماندار خواف گفت: عملیات اجرایی این طرح از سال ۱۳۹۸ آغاز شده که به دلیل پاره ای مشکلات برای مدتی معوق ماند و با پیگیریهای انجام شده قطعه های یک و ۱۰ از سال گذشته آغاز شد و در حال انجام است و قطعه سه آن از خواف تا سلامی تکمیل شده و با اختصاص ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار روند اجرای طرح فوق سرعت می گیرد.

وی گفت: محور مواصلاتی شهرستان خواف و از جمله خواف به تربت حیدریه از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و بخش اعظم آن دوطرفه است که به دلیل حجم تردد وسائل نقلیه و حوادث جاده ای مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده است و سرعت دادن به روند تکمیل این طرح از مطالبات اصلی مردم است.

سنجرانی گفت: شرکتهای معدنی در راستای ایفای مسوولیت اجتماعی خود در اجرای طرحهای فرهنگی، آموزشی و محرومیت زدایی در شهرستان خواف، مشارکت فعالی دارند و تقسیم کار بین آنها صورت گرفته است.

فرماندار خواف گفت: ساخت و تکمیل ۳۰ واحد آموزشی در این شهرستان از ۲ سال گذشته توسط شرکتهای معدنی سنگان در دستور کار قرار گرفت که از این تعداد ۱۷ واحد به بهره برداری رسیده و ۱۳ مدرسه هم با پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۹۰ درصدی در دست اجرا است و شرکت اپال پارسیان هم پنج میلیارد ریال برای تامین تجهیزات پزشکی و تکمیل پانسیون پزشکان متخصص این شهرستان اختصاص داده است که در همین جا از تلاش های آقای مهندس شهرام سلطانی و همکاران محترمشان در اپال پارسیان تشکر می کنم.

وی با اشاره به اشتغال به کار ۱۵ هزار نفر نیرو در شرکتهای معدنی سنگان خواف گفت: با توجه به ظرفیت محدود نیروی مورد نیاز این شرکتها، باید از ظرفیت دیگر بخشها برای اشتغال نیروهای متخصص شهرستان بهره گرفته شود و مسوولان ذیربط باید بیشتر به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

وی افزود: شاخص بیکاری شهرستان خواف از ۱۳.۹ درصد سال ۱۳۹۵ اکنون به کمتر از ۱۰ درصد کاهش یافته است.

گفتنی است، مرکز شهرستان ۱۵۰ هزار نفری خواف با ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در فاصله ۲۶۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 13 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن