شهری

هزار بیمار کرونایی در بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند

کد خبر : 40195

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: افزون بر هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ ناشی از ویروس همه‌گیر کرونا هم‌اینک در بیمارستانهای زیرپوشش این دانشگاه در سطح ۱۵ شهرستان از ۳۳ شهرستان استان خراسان رضوی بستری هستند.

به گزارش صبح مشهد، دکتر شاپور بدیعی افرود: هم اکنون مشهد و دیگر شهرستانهای خراسان رضوی در شرایط خاص اوج چهارم کرونا قرار دارند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خوشبختانه طبق برنامه ریزیهای انجام شده کمبودی از لحاظ تعداد تخت نداریم اما هر چه تعداد بیماران افزایش یابد کیفیت خدمات کاهش خواهد یافت.
بدیعی افزود: با کمال تاسف اگر تعداد بیماران افزایش یابد، مرگ و میر هم بیشتر شده و تمام تلاش ما این است که در این شرایط مرگ و میرهای ناشی ار کرونا را کاهش دهیم.
وی اضافه کرد: از مردم تقاضا داریم پروتکل های بهداشتی و ممنوعیت های کرونایی را برای پیشگیری از ابتلا رعایت کنند چرا که بعد از ابتلا نمی دانیم این ویروس چه رفتاری از خود در هر شخصی نشان خواهد داد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پرسنل بخشهای پرخطر و کرونایی واکسینه شده اند و اکنون واکسیناسیون همه کارکنان بیمارستان های زیر پوشش به طور جد در حال پیگیری است.

۵۰ بیمارستان در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد دایر است و این دانشگاه علاوه بر مشهد ۱۴ شهرستان خراسان رضوی را نیز زیر پوشش دارد.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد و تربت‌حیدریه و نیز دانشکده های علوم پزشکی تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

بنا بر آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۸۰۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۳۸۰ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۸ هزار و ۷۴۶ تن رسیده است.

منبع: ایرنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن