اسلاید شواقتصادی

رییس جبهه پیشرفت رفاه و عدالت استان خراسان رضوی مطرح کرد:

تحقق شعار سال ۱۴۰۰ با استفاده از ظرفیت جوانان نخبه و منابع خدادادی شدنی است

کد خبر : 39685

مجتبی آرین منش رییس جبهه پیشرفت رفاه و عدالت استان خراسان رضوی گفت: دولت روحانی تمام ظرفیت خود را برای تحقق شعار سال در همین ۴ ماهی که از عمرش باقیمانده، انجام داده و اگر مشکل و مانع جدیدی بر سر راه تولید و تولیدکننده ایجاد نکند، بهترین و بزرگترین کمکش را به تولید و کارآفرینان انجام داده است.

عضو شورای وحدت اصولگرایان خراسان رضوی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبح مشهد، با اشاره به نقش جوانان نخبه انقلابی برای تحقق شعار سال گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری، پیام نوروزی ایشان و شعار سال ۱۴۰۰ یعنی (تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی) لازم الاجرا است و لذا باید دقت کرد، نام گذاری و انتخاب شعار سالها از جانب “امام خامنه ای” کاملاً کارشناسی شده و با بررسی دقیق مشکلات و کارهای انجام شده طی یکسال و همچنین حاصل عملکرد مسئولین و دولتمردان در سال سپری شده و نتایج اقدامات در آن سال صورت میگیرد، فلذا هرگز نامگذاری سالها بدون مطالعه و احساسی نمیباشد.

وی افزود: به اعتقاد بنده قوی و قدرتمند شدن “اقتصاد ایران” که مقام معظم رهبری نیز به کررات بر آن تأکید داشته و دارند، در گرو باور جوانان و افزایش تولیدات داخلی و دانش بنیان که با عنایت به استعداد و ظرفیتهای وسیعی که در کشور وجود دارد و با مدیریت صحیح و نقش جوانان نخبه انقلابی در تدوین و اِعمال سیاستهای درست میتوان این مسیر را طی و به اهداف مورد نظر دست یافت.

عضو شورای وحدت اصولگرایان خراسان رضوی گفت: اگر بخواهم به اختصار به قدرتمند شدن “اقتصاد ایران” بپردازم باید عرض کنم که کشورمان سومین ذخایر انرژی و نفت و گاز جهان، معادن بی نظیر، منابع خدا دادی، تمدن چند هزار ساله، آثار تاریخی و جاذبه های توریستی و جذابیت های جغرافیایی و طبیعی، آب و هوای چهار فصل و نمونه، فرش، پسته، زعفران، خاویار، نیروی کار جوان و… این همه داشته ها و نعمات پروردگار، ایران را به یکی از بی نظیرترین و ثروتمندترین کشورهای دنیا مبدل کرده است!!

آرین منش تصریح کرد: اما متأسفانه در سال ۹۹ باز هم دولت به امورات حاشیه ای بیشتر توجه کرد و از اهداف تبیین شده و “منافع ملی” دور شد، بطوریکه کم کاری و بی تدبیری وزارتخانه های اقتصادی کاملاً مشهود بود و مسئولین و دولتمردان چندان به حمایت از تولید و صنایع نپرداختند تا جهشی در تولیدات ملی اتفاق بیافتد و عملکرد دولت در ارتباط با جهش تولید نه در شأن ایران و ایرانی بود و نه مورد رضایت رهبری!!

سیاستهای نادرست، چشم به غرب دوختن و به خارجی ها امیدوار بودن و همچنین عملکردهای غلط دولت موجب شده است تا کشور ثروتمند و قدرتمند و بی نظیر ایران آنهم با اینهمه منابع و جمع زیادی کارآفرین بزرگ و توانمند نه تنها چندان پیشرفتی نکند بلکه غرق در مشکلات اقتصادی هم باشد و بعد از گذشت ۴۲ سال همچنان درگیر تأمین ارزاق اولیۀ مردم از جمله، مرغ و تخم مرغ، روغن و برنج و میوه و… غیره باشد.!!

مجتبی آرین منش تأکید کرد: این شعار بسیار مهم و اساسی است و چنانچه بطور صحیح و دقیق اجرا و محقق شود، قطعاً تحول بزرگی در اقتصاد ایران و رفع مشکلات اقتصادی بوجود می آورد.

وی ادامه داد: انتخاب شعار سالجاری نشان دهنده این واقعیت مهم است که در سال گذشته عملکرد دولت راضی کننده نبوده و جهش قابل توجهی در زمینۀ تولید نیافتاده است به همین خاطر حسب دستور مقام معظم رهبری و برابر “شعار امسال” باید قوای سه گانه مخصوصاً قوه مجریه یعنی دولت فعلی و دولت آینده در سال ۱۴۰۰ نیز بطور ویژه از تولید و تولیدکننده و کارآفرینان حمایت و پشتیبانی کرده و تمام موانع و بوروکراسیهای زائد در برابر تولید و فعالان اقتصادی را مرتفع و حذف نمایند تا کارآفرینان و تولیدکنندگان روانتر و بی دغدغه و با سرعت بالایی چرخهای تولید، خدمات و …. اقتصاد ایران را به حرکت درآورند. پس با توجه به مطالب مطروحه، “شعار سال ۱۴۰۰” بسیار دقیق انتخاب شده و از اهمیت خاص و قابل توجهی برخوردار میباشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + هجده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن