زندگی

می‌ترسم دخترعمویم به من خیانت کند!

کد خبر : 39402

دخترعمویی دارم که ۴ ماه‌و‌نیم پیش به خواستگاری‌ام جواب مثبت داد و با یکدیگر عقد کردیم. عشق‌مان دو طرفه است اما به او شک دارم. حتی برای یک لحظه‌ هم که شده، فکر و خیال این‌که او به من خیانت کند، دست از سرم برنمی‌دارد. چه کنم؟ حالم خوب نیست.

نویسنده : بنفشه دولت آبادی | کارشناس‌ارشد مشاوره ‌خانواده

صبح مشهد– مخاطب گرامی، شک و بی‌اعتمادی، عشق را نابود می‌کند. این‌که شما به همسرتان عشق می‌ورزید و در پیامک‌تان مطرح کرده اید که عشق‌تان دوطرفه است، بسیار پسندیده است اما فراموش نکنید از لحظه‌ای که شک و بی‌اعتمادی در رابطه‌ای به وجود بیاید، ذره ذره عشق بین زوج رو به زوال می‌رود و دو طرف از هم دور می‌شوند چون هیچ‌گاه عشق با نیت‌های منفی و بی‌اعتمادی، نمی‌تواند همراه باشد. توجه داشته باشید که معمولا در پس رفتارهای کنترل‌گر و سوء ظن، ترس از دست دادن وجود دارد. این‌که شما به همسرتان بسیار علاقه‌مند هستید و ترس از دست دادن او را دارید، در حقیقت باعث ایجاد رفتارهای شکاکانه و سوء ظن به او می‌شود و این رفتارها او را آزار می‌دهد و از شما دور می‌کند. این‌که با خود فکر می‌کنید حتما آن‌قدر خواستنی نیستید که طرف مقابل‌تان با شما بماند، این‌ها همه باعث سوء ظن و نداشتن اعتماد در شما شده است. خودتان را باور کنید و به خود بگویید آن قدر خوب هستید که طرف مقابل با شما می‌ماند و عاشق شماست.

به جای بدبینی، مثبت‌نگر باشید
زندگی‌مشترک خود را به سمت تعهد داشتن پیش ببرید و در برابر همسر خود مسئول باشید. تعهد و مسئولیت یکی از مولفه های اصلی ازدواج است. شما در برابر ازدواج، همسرتان و رابطه‌تان مسئول هستید. سعی کنید به جای بدبینی به همسرتان شناخت کافی از او پیدا کنید و درباره او مثبت‌نگر باشید. این موضوع هشداری است برای شما. رفتارهای کنترل گر را کنار بگذارید و فراموش نکنید زندگی زناشویی تعهد و مسئولیت است نه ظن و بدبینی. گرفتار این بازی نشوید که اعتماد بین شما از بین خواهد رفت. وقت و زمان خود را صرف اهدای عشق به هم کنید زیرا با اتهام و بدبینی، چیزی جز نا امنی در زندگی مشترک به وجود نمی‌آید.

از عواقب افکار شکاکانه‌تان بترسید
اگر از همان ابتدای زندگی‌مشترک، شروع به کنترل همسرتان کنید و به او مشکوک و بدبین باشید، از ترس این که مبادا او روزی نسبت به شما غیرمتعهد شود، در واقع ناخودآگاه او را به سمت غیر متعهد بودن سوق می‌دهید یعنی آن قدر رفتارها و کنترل‌هایتان زیاد می‌شود که همسرتان را از شما دور می‌کند و ممکن است او به سمت غیر متعهد بودن هم پیش رود. در این شرایط شما دو راه بیشتر ندارید. یکی این که او را از همین ابتدا خوب بشناسید. با توجه به این‌که وی دخترعموی شماست، این شناخت به آسانی به دست می آید و راه دوم این که آن‌قدر در رابطه و زندگی مشترک خود عشق و محبت بورزید که همسرتان نتواند به فرد دیگری حتی فکر کند و کاملا در زندگی با شما از محبت سیراب شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن