شهری

یک مسئول در جهاد کشاورزی خراسان رضوی:

هر سال ۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی حاشیه مشهد «باغ ویلا» می شود

کد خبر : 38998

مسئول امور شهرستان ها و مجلس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: سالانه ۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی حاشیه شهر مشهد برای تبدیل به باغ ویلا تغییر کاربری می دهند.

به گزارش صبح مشهد، مهندس حمید حاجی نژاد در مراسم تجلیل از ۲۷ نفر از قهرمانان تولید شهرستان بردسکن که با حضور روسای ادارات و بهره برداران بخش کشاورزی برگزار شد، گفت: متاسفانه روزانه ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی در حاشیه شهر مشهد به باغ ویلا تغییر کاربری داده می شود که خوشبختانه شهرستان بردسکن با توجه به این که ۸۰ درصد جمعیت آن در بخش کشاورزی فعال هستند کمترین تغییر کاربری را در اراضی کشاورزی دارند که از این لحاظ بردسکن رتبه دوم استان خراسان رضوی را داراست. وی با بیان این که در استان خراسان رضوی بیش از ۷۰۰ نفر از بهره برداران به عنوان تولیدکنندگان برتر شناخته شده اند،افزود: از مجموع۱۱۰ نفر نمونه کشوری ۱۳ نفر متعلق به خراسان رضوی هستند.

حاجی نژاد تصریح کرد: استان خراسان رضوی این افتخار را دارد که طی پنج سال متوالی بیشترین نمونه های کشوری را به خود اختصاص داده است و از این لحاظ مقام اول کشور را دارد. مسئول امور شهرستان ها و مجلس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، شهرستان بردسکن را یکی از قطب های کشاورزی در استان اعلام کرد و گفت: خوشبختانه بردسکن در بیشتر محصولات باغی رتبه های اول تا سوم استان را داراست و سابقه تولید کننده نمونه کشوری در محصولاتی از جمله انار، پسته و کلزا را دارد. در پایان این مراسم از ۲۷ نفر از قهرمانان تولید شهرستان تجلیل شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن