شهری

بیانیه اعلام موجودیت جمعیت جوانان انقلابی مشهد

کد خبر : 38810

در چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی، جمعیت جوانان انقلابی مشهد اعلام موجودیت کرد.

به گزارش صبح مشهد، از حدود ۶ ماه پیش، جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاهی یک دهه اخیر مشهد که سابقه ی مسئولیتهای ارشد تشکیلاتی در مجموعه های بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان رو در دانشگاههای مختلف نظیر فردوسی – منتظری -پیام نور و علوم پزشکی داشتند، برای تحقق گام دوم انقلاب جلساتی رو دور هم برگزار کردند. روز ۵ شنبه هسته مرکزی اون جمع با آیت الله علم الهدی دیدار و گفتگو کردند. متن بیانیه اعلام موجودیت جمعیت جوانان انقلابی مشهد بدین شرح می باشد:

بسم الله القاصم جبارین

چهل و دو سال پیش در چنین روزهایی با تکیه و تاسی مردم بر مفاهیم اسلامی و رهبری حضرت امام خمینی (ره) عمود خیمه ای بلند شد به بلندای استقلال و آزادی؛ و در پس آن جمهوری اسلامی پدید آمد.

امروز پس از ۴۲ سال، آن نهال کوچک به برکت مجاهدت ها و فداکاری ها ملت بزرگ ایران و خون شهیدان به درختی تنومند تبدیل شده که در جای جای عالم پنجه در پنجه زورگویان دارد. انقلاب اسلامی ظلم نکرده و زیر بار ظلم هم نرفته؛ یک روز سوریه و عراق، روزی در بوسنی و ونزوئلا و روزی در کنار مردم مظلوم یمن؛ تمام قد در سنگر مقاومت و ایثار ایستادگی کرده است. این مایه خوشبختی امت ماست که در این سال ها با تمام فشارها و تحریم ها، انقلاب اسلامی روز به روز قوی تر شده و دشمن نیز روز به روز به افول نزدیک تر.

اکنون و در آستانه ورود به قرن پانزدهم شمسی، مرزهای انقلاب اسلامی از جمهوری اسلامی فراتر رفته و یک جنگ تمدنی و تاریخی بین استکبار و جبهه مقاومت که متعیّن اسلام ناب محمدی بشمار می رود شکل گرفته است؛ اکنون ایران عزیز ما بایستی تبدیل به یک الگوی تمام عیار نظام پیشرفته اسلامی گردد.

نسل سوم و چهارم انقلاب نقشی بی بدیل در این جنگ تمدنی دارد و بایستی هم مسائل و مصائب مدیریتهای داخلی را که در معیشت مردم نمود پیدا کرده، حل و فصل نماید تا ضمن التیام بر آلام اقشار ضعیفِ جامعه، کارامدی نظام را ارتقا بخشد و هم با فراست و هوشمندی مسیرهای جدیدی برای توسعه کمی و کیفی جغرافیای مقاومت در بین امت اسلامی ترسیم نماید.

برای تحقق این فرض و ضرورتِ واجب، نیاز است روحیه و تفکر انقلابی و اقدام جهادی در جامعه همچون دهه اول انقلاب گسترده شود و مسابقه دنیاطلبی و سهم خواهی و پست پرستی متوقف گردد، ما معتقدیم که نسل سوم و چهارم انقلاب که با هدایتهای حکیمانه و آسمانی رهبرفرزانه انقلاب نضج گرفته اند می توانند با تجمیع اراده ها همچون نسل اول و دوم، به وظیفه و تکلیف تاریخی و الهی خود در قبال مردم ایران و جبهه مقاومت عمل نمایند.

برای این مهم، بایستی با عبور از مسائل فرعی و برسمیت شناختن اختلاف سلیقه در تمامی حوزه ها بین جوانان انقلابی بعنوان یک امر مسلم و عادی و حذف خطوط تصنعی و ساختگی بین جوانان مومن دلباخته ایران اسلامی و درک و تبیین مسائل راهبردی که اکنون کشور با آن در حوزه های اقتصادی،فرهنگی و امنیتی روبروست ، دایره و جبهه انقلاب را وسعت بخشید.

وجود و وجوب این دغدغه ها و خطاب رهبرفرزانهانقلاب در بیانیه گام دوم به جوانان ، باعث شد که جمعی از ادوار جنبش دانشجویی و جوانان خراسانی ، “جمعیت جوانان انقلابی خراسان ” را ناظر به اهداف بیان شده تشکیل دهند.

جمعیت جوانان انقلابی بر اصول و آرمان ها پایند است و با صداقت و صراحت و نه با جنجال سازی از مظلومان و مستضعفان که قطعاً ولی نعمتان سفره پر برکت انقلاب اسلامی هستند، دفاع خواهد کرد. در راه حراست از انقلاب آغوش این جمعیت به روی هر کسی که به مبانی انقلاب اسلامی اعتقاد داشته باشد باز است؛ چرا که امروز بزرگترین جهاد علیه دشمنان، جهاد در راه سازندگی و ساخت ایران عزیزمان است.

جمعیت جوانان انقلابی با شناخت دقیق گذشته و آگاهی کامل نسبت به تحریف ها و فتنه انگیزی ها نسبت با رهزنان فکر و اندیشه در نبرد خواهد بود و تلاش دارد تا آحاد جوانان را برای تمدن نوین اسلامی آماده کند که این مهم نه در بازی های سیاسی بلکه در میدان عمل تحقق خواهد یافت. ما معتقدیم در کشور بن بستی وجود ندارد، بلکه با تجمیع اراده ها و بهره مندی از تجربه ارزشمند و بی بدیل نسل اول و دوم انقلاب و ابتکار جوان خلاق ایرانی می توان تهدیدات پیش روی انقلاب را تبدیل به فرصتهای بی بدیل نمود.

جمعیت جوانان انقلابی خراسان ، گروهی فعال و مثبت اندیش است و به دنبال گوشه گیری و اعتراض و جنجال آفرینی نخواهد بود، جمع حاضر در عرصه های علمی و تخصصی صاحب نظر و ایده است. جوان انقلابی اگر در مسند امور هم نباشد، میگردد تا مسئله را بیابد و برای آن با راهکار های علمی و عملی به کمک مسئولین می رود. جمعیت جوانان انقلابی یک مجموعه تئوریک نیست بلکه عملگرا ست و میخواهد از فاصله بین آرمانها و واقعیتها بکاهد.

جمعیت جوانان انقلابی مشهد

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن