شهری

تزریق واکسن کرونا به ۴۷۰ نفر از کادر درمان علوم پزشکی مشهد

کد خبر : 38451

واکسیناسیون کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد همزمان با سراسر کشور آغاز شد و در مرحله اول به ۴۷۰ نفر از کادر درمان تزریق شد.

صبح مشهد– محمدجعفر صادقی، مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مراسم آغاز واکسیناسیون کرونا در مشهد به ایسنا گفت: در مرحله اول در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ۴۷۰ نفر و طی دو مرحله واکسن تزریق می‌شود، در مجموع در مرحله نخست ۹۴۰ واکسن دریافت شده است، قرار بر این شده که در ابتدا کادر درمان و مخصوصا افرادی که در آی‌سی‌یو فعال هستند و تا الان مبتلا به کرونا نشدند، واکسینه شوند.

وی افزود: در سراسر دنیا اول واکسیناسیون از پرسنلی که در معرض خطر هستند، شروع شده. ایران هم واکسیناسیون را از کادر حوزه درمان شروع کرده است، بعد به تدریج بسته به مقدار واکسنی که وارد کشور می‌شود برای همه استفاده خواهد شد. صادقی تصریح کرد: واکسیناسیون طی دو مرحله است که فاصله بین مرحله اول و مرحله دوم ۲۱ روز است، کسی که واکسن روز اول را تزریق می‌کند، ۲۱ روز بعد نیز باید مرحله دوم واکسن را تزریق کند، دو هفته بعد از تزریق مرحله دوم واکسن ایمنی شامل حال افراد می‌شود. وی درخصوص میزان سهمیه واکسن در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سهمیه بستگی به مقدار واکسنی دارد که وارد کشور می‌شود و براساس آن سهمیه‌ای به دانشگاه‌ها تعلق می‌گیرد.

صادقی افزود: واکسن اسپوتیک، جزو واکسن‌های خیلی خوب و مطرح است و وزارت بهداشت آن را تایید کرده، اثربخشی و ایمن‌زایی این واکسن ۹۱.۶ درصد است. دکتر امیررضا وکیلیان، رزیدنت بیهوشی آی‌سی‌یوی کرونای بیمارستان امام رضا (ع) مشهد نیز به عنوان اولین فرد تزریق‌کننده واکسن در مشهد به ایسنا گفت: حس خوبی بود که بعد از ۱۱ ماه زحمت و اتفاقاتی که در این مدت مشاهده کردیم و لطمه‌های روحی که به ما وارد شد، ببینیم روند تزریق واکسن با همین سرعت برای عموم مردم هم اتفاق بیفتد. وی افزود: قبل از تزریق واکسن کمی ترس داشتم ولی الان حس زیبایی دارم که به عنوان اولین نفر در خراسان رضوی توانستم واکسینه شوم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن