انتخابات ۱۴۰۰

بی‌تفاوتی در مواجهه با اهانت به رییس‌جمهوری پیامدهای سوء در پی دارد

کد خبر : 38413

یک فعال سیاسی اصولگرا و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌تفاوتی در مواجهه با اهانت به رییس‌جمهوری پیامدهای سوء فراوان از جمله جری شدن و گسترش اهانت‌ها را در پی دارد.

به گزارش صبح مشهد، جواد آرین‌منش افزود: طبق اصل ۱۱۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی، پس از مقام معظم رهبری، رییس جمهوری عالی ترین مقام رسمی کشور، دارنده مسوولیت اداره امور کشور، اجرای قانون اساسی و رییس قوه مجریه است.

وی با اشاره به اهانت سخیف به مقام رییس جمهوری در جریان راهپیمایی روز ۲۲ بهمن ماه ادامه داد: علاوه بر همه اینها رییس جمهوری، شخصی است که بر اساس آرای اکثریت مردم انتخاب شده و از این منظر اهمیت فراوان دارد.

رییس هیات امنا و معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه آرمان رضوی گفت: اهانت به رییس جمهوری مانند اهانت به سایر مقامات کشور، بر اساس قانون مجازات اسلامی جرم تلقی می‌شود.

وی افزود: سوال این است که در روز ۲۲ بهمن که روز وحدت نامیده می‌شود و نماد همدلی، وحدت و انسجام ملی در مسیر اهداف و آرمانهای بلند انقلاب اسلامی می‌باشد، چگونه است که به صورت سازمان یافته جمعی که خود را انقلابی می‌دانند آشکارا با صدای بلند به مقام عالی اجرایی کشور توهین می‌کنند؟

نماینده پیشین و اصولگرای مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر مسوولان و نهادهای انتظامی و قضایی واجب است برای پیشگیری از تکرار اینگونه حرکتها و جلوگیری از شکستن حرمت مقامات و مسوولان کشور، با این افراد برخورد قانونی انجام شود.

وی با بیان اینکه بعید به نظر می‌رسد این گروه یک گروه خودسر باشد گفت: اقدام این گروه بسیار زشت و ناپسند است و در حقیقت کار آنها نقض غرض محسوب می‌شود زیرا در روز وحدت و همدلی در مسیر مخالف این وحدت حرکت کردند.

آرین منش افزود: بی‌تفاوتی نسبت به اینگونه رفتارها موجب جری شدن و گسترش اهانت‌ها و ایجاد شکاف میان مردم و بروز اختلافات دیگر خواهد شد.

منبع: ایرنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن