اخبار مهم

توضیحات دادسرای مشهد درباره ماجرای پارک ملت و دعوت از تهیه‌کنندگان کلیپ

کد خبر : 38053

جانشین معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی در امور فضای مجازی گفت: موضوع «احضار» تهیه‌کنندگان کلیپ یک دختر مشهدی در پارک ملت صحت ندارد و این افراد صرفا جهت بررسی ابعاد موضوع «دعوت» شده‌اند.

به گزارش صبح مشهد به نقل از مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی، مهدی حقدادی اظهار کرد: موضوع «احضار» تهیه کنندگان کلیپ یک دختر مشهدی در پارک ملت صحت ندارد و این افراد صرفا جهت بررسی ابعاد موضوع «دعوت» شده‌اند.

جانشین معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی با اشاره به انتشار کلیپی با موضوع خشونت کلامی علیه زنان افزود: پس از نشر فیلم در فضای مجازی و واکنش‌هایی که در پی داشت، موضوع در دستور کار بررسی دادستانی قرار گرفت و تهیه‌کنندگان ویدئو صبح امروز برای ادای توضیح دعوت شدند.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد برخی تهیه کلیپ‌ها برای بیان بخشی از معضلات اجتماعی صورت می‌گیرد که البته تهیه‌کنندگان باید با رعایت تمامی ملاحظات و ضوابط موجود در این زمینه اقدام کنند به نحوی‌که موجبات سوء‌برداشت را فراهم نکند.

حقدادی بیان کرد: در خصوص معرفی و بیان معضلات فرهنگی و اجتماعی هم نیاز به یکسری راهنمایی و هدایت‌هایی داشتند که با هماهنگی دستگاه‌های دیگر، به نهادهای متولی امر فرهنگی معرفی شدند تا در هنگام تهیه کلیپ‌ها، راهنمایی‌های لازم را کسب کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن