اخبار مهم

دام پلید برای ۱۷ زن و دختر مشهدی/مردان کثیف مأمورنما!

کد خبر : 38036

زورگیران مشهد که از ۱۷ زن و دختر زورگیری خشن کرده بودند به دام افتادند.
نقشه متهمان سابقه دار در ایستگاه هفدهم برملا شد.گزارش پشت گزارش و سرقت پشت سرقت! پرونده هایی که یکی پس از دیگری در اداره مبارزه با جرائم خشن پلیس آگاهی گشوده می شدند. شاکیان مدعی بودند که افرادی در لباس مأمور در برابرشان ظاهر شده و به بهانه های مختلفی به اسم قانون آن ها را تلکه کرده اند.
به گزارش صبح مشهد به نقل از رکنا، این پرونده با توجه به نوع وقوع جرم از حساسیت بالایی برخوردار بود برای همین کارگروه ویژه ای برای شناسایی و دستگیری متهمانش در اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی مرکز استان خراسان رضوی تشکیل شد و تیمی از کاراگاهان پلیس مسئولیت یافتند تا این ماجرا را به سرانجام برسانند.

مأموران ابتدا چند نفر از مال باختگان را به پلیس آگاهی فراخواندند و اظهارات آن ها را موبه مو مورد بررسی قرار دادند. در ادامه پیگیری های مجریان قانون با همکاری شکات پرونده چند نفر از متهمان چهره زنی شدند.

به دست آمدن این سرنخ موجب شد تا کارآگاهان پلیس پی به هویت چند نفر از متهمان ببرند. در ادامه پیگیری های پلیسی مشخص شد که افراد شناسایی شده از سارقان سابقه داری هستند که چندی پیش از زندان آزاد شده اند. همین سرنخ موجب شد تا مأموران با استفاده از مدارک و مستنداتی که از این افراد داشتند محل اختفای سردسته این گروه تبهکاری را ردزنی کنند.

نقشه کشی مجرمانه در زندان / زورگیران مشهدی دستگیر شدند
تحقیقات این پرونده روند خود را طی می کرد و سرنخ های به دست آمده مأموران را در یک قدمی مأموران تقلبی قانون قرار داده بود. کارآگاهان پلیس اداره مبارزه با جرائم خشن پلیس آگاهی خراسان رضوی در عملیاتی غافل گیرانه با یورش به مخفیگاه متهمان ۳نفر از اعضای این گروه را دستگیر کردند. مأموران در بازرسی از محل نیز مبالغ زیادی وجه نقد به همراه تعدادی گوشی تلفن همراه مسروقه را کشف و ضبط کردند.

متهمان ابتدا حاضر به همکاری با مأموران نبودند و مدعی شدند که هیچ گونه خطایی از آن ها سر نزده است. سردسته اصلی این باند مأمورنما که در این عملیات دستگیر شده بود مدعی شد پس از آزادی از زندان به سراغ زندگی اش رفته و دور خلاف را هم خط کشیده است. در حالی که متهمان بر اظهارات خود تأکید داشتند ارائه مستندات و شواهد پرونده خلاف اعترافات کذبشان را فاش کرد. متهمان به دام افتاده که دیگر حنای انکارهایشان برای پلیس رنگی نداشت ضمن اقرار صریح به جرمشان معترف شدند در زندان با یکدیگر آشنا شده و در آنجا نقشه مجرمانه خود را طرح ریزی کرده اند. آن ها پس از رهایی از حبس به سراغ چند تن از دوستان خود رفته و با حربه مأمور جعلی به بهانه های مختلف مردم را سرکیسه می کردند.

دستگیری ۳ مهره باقی مانده از یک باند زورگیری
آنچه از اعترافات متهم اصلی پرونده و ۲همدست به دام افتاده اش می شد فهمید، این موضوع بود که آن ها بعد از آزادی از زندان یک تیم شش نفره را تشکیل داده و در قالب یک باند فعالیت مجرمانه خود را به صورت سریالی در سطح شهر مشهد انجام می دادند.

با اعترافات متهمان حالا برگ برنده در دستان کارآگاهان پلیس آگاهی بود. مأموران در عملیاتی ضربتی با هماهنگی قضایی ۳عضو باقی مانده این باند تبهکاری را در یکی از مناطق شهر مشهد ردزنی و شناسایی کردند.

ضابطان قضایی در پلیس آگاهی مرکز استان خراسان رضوی در ادامه این عملیات ضربتی ۳متهم را قبل از اینکه موفق به فرار از چنگ قانون شوند در مخفیگاهشان زمین گیر کردند. در بازرسی از محل نیز ۲تیغه قمه کشف شد که احتمال می رود این سارقان مأمورنما با استفاده از این آلات جرم نقشه های پلید خود را عملی می کردند.

اعتراف به ۱۷ فقره سرقت از زنان مشهد
روز گذشته جانشین فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی در تشریح دیگر ابعاد این پرونده به خبرنگار ما گفت: متهمان ابتدا حاضر به همکاری با مأموران نبودند اما پس از رویارویی با مستندات پرونده به حرف آمدند و به ۱۷ فقره سرقت و زورگیری از زنان و دختران شهروندان با لباس مأموران قانون اعتراف کردند.

سردار ابراهیم قربان زاده بیان کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم خشن پلیس آگاهی استان در تحقیقات بعدی خود به مستندات دیگری دست یافتند که نشان می داد متهمان این پرونده با استفاده از ۲دستگاه خودرو پژوپارس و ریو تحت عنوان مأمور قانون نقشه های شوم خود را عملی می کرده اند. در ادامه تحقیقات این پرونده خودروهای متهمان با دستور قضایی توقیف و روانه پارکینگ شد.

این مقام انتظامی استان خراسان رضوی ادامه داد: ۶ متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار دادسرا قرار گرفتند و با قرار متناسب قضایی راهی زندان شدند. همچنین تحقیقات مأموران ما درباره کشف دیگر جرائم احتمالی از متهمان این پرونده ادامه دارد. سردار قربان زاده در پایان از شهروندانی که به این شیوه از سوی متهمان پرونده هدف سرقت و زورگیری واقع شده اند خواست هرچه سریع تر برای پیگیری شکایت خود به پلیس آگاهی مرکز استان خراسان رضوی واقع در ابتدای بولوار پیروزی مشهد مراجعه کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن