زندگی

خانمی ۳۸ ساله و مطلقه ام، ۲ پسر دارم و خواستگارم یک پسر، چه کنم؟!

کد خبر : 37365

خانمی ۳۸ ساله‌ام. به دلیل اعتیاد شوهرم به مواد صنعتی، طلاق گرفتم و دو پسر ۱۰ و ۵ ساله دارم. می‌دانم در این شرایط اقتصادی کمتر فردی قبول می‌کند که من را با دو تا بچه به عنوان همسر قبول کند اما آقایی که از خانمش جدا شده و یک پسر ۷ ساله دارد، بسیار مصر است که ازدواج کنیم. کارمند یک شرکت خصوصی با درآمد متوسط است. می‌گوید من را به خاطر اصالت خانوادگی و عفت و درکی که از زندگی دارم، انتخاب کرده اما می‌ترسم بچه‌های من بعدا به دلیل این ازدواج از پیشم بروند. من به یک حامی عاطفی و مالی نیاز دارم. چه کنم؟

نویسنده : فریبا البرز | کارشناس‌ارشد مشاوره‌خانواده

صبح مشهد– مرد یا زنی که از همسرش جدا شده است، حق داشتن یک زندگی سالم و مطلوب را دارد. حق دارد با یک فرد مناسب با شرایط خودش ازدواج درستی داشته باشد. بهتر بود درباره این که هر کدام‌تان چه مدت از طلاق‌تان گذشته است و الان چطور با یکدیگر آشنا شده‌اید، توضیح بیشتری می‌دادید. به هر حال لازم است یک سری نکات مهم برای پاسخ دادن به سوال شما که گفته اید «چه کنم؟» مطرح شود. ازدواج دوم ریسک بالاتری نسبت به ازدواج اول دارد و طبیعتا ترس‌ها و نگرانی‌های بیشتری را به همراه دارد.

آیا ۶ ماه از طلاق‌هایتان گذشته است؟
بهتر است دست کم شش ماه تا یک سال از زمان طلاق هر فردی گذشته باشد. گذشت زمان مناسب، فرد را به لحاظ روحی و روانی آماده تر می‌کند. به طور مثال و اگر فقط به خاطر یک دلیل قصد ازدواج دوم دارید؛دلایلی مثل کمبود محبت و ترس از مشکلات اقتصادی و ترس از تنهایی و … ، نمی‌توانید منتظر یک ازدواج درست باشید.

در گذشته خود باقی نمانید
زمانی برای ازدواج دوم اقدام کنید که با گذشته خود کنار آمده باشید و آن را رها کرده‌اید. نه به معنای سرکوب کردن بلکه پذیرش اشتباهاتی که در گذشته داشته اید و بخشش خودتان و همسر قبلی‌تان و تمام کسانی که در اشتباهات شما نقش داشته‌اند. این کار به شما کمک می‌کند تا تلخی گذشته را به امروز منتقل نکنید.

در جلسه با خواستگارتان صادق باشید
هر آن چه را از خودتان، اخلاق‌تان و تیپ شخصیتی‌تان لازم است طرف مقابل بداند به او در جلسات خواستگاری بگویید. بدون تعارف و سر پوش گذاشتن چون بعدا خودتان احساس آرامش می‌کنید. کمال طلبی را کنار بگذارید. برخی افراد برای ازدواج مجدد معیارهای بسیار بالایی تعیین می‌کنند و دیگر تحمل کوچک‌ترین نقص و ایرادی را از طرف مقابل خود ندارند. همین رفتار، انعطاف‌پذیری فرد را کم می‌کند و با کوچک‌ترین مشکل، زندگی دچار فروپاشی می‌شود.

مسئله فرزندتان را حل‌و فصل کنید
نگرانی درباره کیفیت رابطه فرزندان با همسر جدید دغدغه ای جدی است . بهتر است سرسری از کنار این موضوع نگذرید. حتما قبل از ازدواج صحبت کلی با آن‌ها داشته باشید و نشان دهید که نیازها و خواسته‌های آنان برای شما مهم است. چند جلسه همراه با خواستگارتان و فرزندان بیرون بروید و ارتباط برقرار کنید. بسنجید چقدر با یکدیگر می‌توانند دوست باشند. همچنین ببینید خودتان چه حسی به فرزند او دارید. خوشبختانه هر سه فرزند هم جنس هستند و فاصله سنی زیادی با هم ندارند بنابراین ارتباط با آن‌ها می‌تواند کمی راحت‌تر باشد. در ضمن، شما دو نفر باید به طور جداگانه درباره این‌که چه انتظاری از طرف دیگر نسبت به ارتباط با فرزندان خود دارید صحبت مفصلی داشته باشید به این دلیل که اگر در این زمینه گفت‌وگویی شفاف صورت نگیرد، حتما زندگی‌تان به چالش کشیده می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن