استانی

توزیع ماهیانه ۳۵ هزار قرص نان در قوچان در قالب طرح شهید سلیمانی

کد خبر : 37333

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه قوچان گفت: در پویش نان مهربانی و در قالب طرح شهید سلیمانی ماهیانه ۳۵ هزار و ۵۹۵ قرص نان میان نیازمندان این شهرستان توزیع می‌شود.

به گزارش صبح مشهد، سرهنگ دوم پاسدار علی زرقانی روز دوشنبه افزود: در این طرح با کمک معتمدان، پایگاه‌های بسیج و مراکز نیکوکاری در ۱۱ محله حاشیه شهر قوچان ۲۸۵ خانوار نیازمند شناسایی شده‌اند که روزانه یک هزار و ۱۸۷ قرص نان میان آن‌ها توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود ۱۳ نانوایی برای این طرح در نقاط مختلف شهر انتخاب‌ شده‌اند، ادامه داد: ماهیانه حدود ۲۱۰ میلیون ریال در این زمینه هزینه می‌شود که تاکنون با کمک مردم و خیران ۹۰ میلیون ریال جمع‌ آوری‌شده و این کمک‌ها همچنان ادامه دارد.

فرمانده سپاه ناحیه قوچان با تأکید بر اینکه بر اساس اذعان بسیاری از متولیان حوزه بهداشتی اجرای طرح شهید سلیمانی در کاهش و کنترل بیماری کرونا مؤثر بوده است گفت: حمایت از نیازمندان یکی از مأموریت‌های این طرح است که در اجرای آن گروه‌های جهادی به کمک نیازمندان، مستمندان و بیماران می‌روند تا آنان در شرایط شیوع کرونا مجبور به حضور در جامعه و شهر نباشند.

وی نان را یکی از نیازهای ضروری یک خانواده دانست و افزود: طرح نان مهربانی فقط توزیع نان نیست بلکه با اجرای آن علاوه بر بازگشت امید به خانواده‌ها، اعتماد به‌ نظام و حاکمیت افزوده ‌شده و با مودت و مهربانی از بروز بسیاری از آسیب‌های روانی جلوگیری می‌شود.

شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

منبع: ایرنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن