پایتخت فرهنگ اسلامی

با حضور مدیر کل دفتر اجتماعی استانداری و دبیر ستاد مبارزه با کرونا خراسان رضوی انجام شد؛

رونمایی از طرح کتاب موتوری در اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

کد خبر : 37137

طرح کتاب موتوری، طرح تحویل کتاب به اعضای کتابخانه ها درب منزل، با حضور مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری و دبیر ستاد مبارزه با کرونا استان در اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی رونمایی شد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، طرح کتاب موتوری طرح تحویل کتاب به اعضای کتابخانه ها درب منزل با حضور سید حمید موسوی،مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری و دبیر ستاد مبارزه با کرونا استان، حجت الاسلام علی اکبر سبزیان،مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و مرتضی کرباسی،دبیرمجمع خیرین توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی خراسان رضوی در اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی رونمایی شد.
مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری و دبیر ستاد مبارزه با کرونا استان خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به شرایط موجود و لزوم زندگی با کرونا در جامعه گفت: درحالی درآستانه یکسالگی آغاز بحران کرونا قرار داریم که تقریبا بعد از چند ماه از شروع این بحران تمام دنیا با این نتیجه رسید که ناگزیر هستیم با این ویروس زندگی کنیم.
سید حمید موسوی ادامه داد:این بحران باعث ایجاد تبعات زیادی در حوزه های مختلف فرهنگی،اجتماعی،سیاسی و اقتصادی شد که نشان داد باید در زندگی با ایجاد نوآوریها و ابداعات و خلاقیتها فعالیت های اجتماعی را ادامه دهیم.
وی افزود: این نوآوریها و ابداعات در حوزه کتابخانه های عمومی با اجرای این طرح و قبل از آن با فعالیت کتابخانه های عمومی و اجرای برنامه های متنوع و خلاقانه حوزه کتاب با استفاده از فضای مجازی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه نمایان شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا در جهان و کشور در سال جاری گفت: شیوع ویروس کرونا باعث ایجاد محدویتهای فراونی در کشور جهت کنترل این بیماری شد که این اتفاق باعث رونق گرفتن استفاده از فضای مجازی در سطح کتابخانه ها جهت انجام رسالت خود شد.
حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: انجام فعالیتهای فرهنگی کتابخانه ها در فضای مجازی با استقبال خوب اعضای کتابخانه ها مواجه شد و باعث حفظ ارتباط کتابخانه ها و اعضا و علاقه مندان به کتاب و مطالعه شد.
وی ادامه داد: با توجه به ملاحظات کرونایی و البته درخواست مردم نیازمند منابع اطلاعاتی طرح تحویل کتاب درب منازل مورد بررسی قرار گرفت و امروز این طرح باهدف دسترسی آسان مردم به منابع مورد نیاز کتابخانه ای رونمایی می شود.
وی با اشاره به طراحی اپلیکیشنی ویژه این طرح جهت انجام مراحل مختلف دریافت کتاب درب منزل گفت: در ۵۰کتابخانه منتخب استان این طرح با انتخاب و ثبت کتاب در سامانه سامان نهاد کتابخانه های عمومی و ثبت درخواست کتاب و بازیابی کتابخانه مورد نظر از طریق پورتال اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کتاب انتخاب شده درب منزل به اعضای کتابخانه های عمومی تحویل می شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی این طرح را اتفاق خوبی در جهت تکریم علاقه مندان به مطالعه و رعایت اصول بهداشتی و رضایتمندی عمومی عنوان کرد.
در ادامه مرتضی عطایی نژاد،پیمانکارارسال کتاب در شهر مشهد گفت: اجرای این طرح گامی در جهت تحقق شهر هوشمند است و در این طرح با استفاده از سیستم هوش مصنوعی و فناوری تهدید کرونا به فرصتی برای مطالعه در منزل تبدیل شده است.
در ادامه این مراسم از طرح کتاب موتوری طرح تحویل کتاب به اعضای کتابخانه ها درب منزل رونمایی شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن