پایتخت فرهنگ اسلامی

پرستاران و خانواده شهدای مدافع سلامت زائر امام مهربانی‌ها شدند

کد خبر : 36436

در آستانه سالروز میلاد حضرت زینب (س) جمعی از پرستاران و خانواده‌های شهدای مدافع سلامت کشور به همراه برخی مسوولان وزارت بهداشت روز شنبه به حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) مشرف شدند.

نویسنده: سید محمد محمدی

صبح مشهد– دکتر مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه تشرف این پرستاران در جمع خبرنگاران گفت: این تشرف معنوی برای قدردانی، تجلیل و تکریم از جامعه پرستاری کشور و سپیدپوشان خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا با مساعدت آستان قدس رضوی انجام شده که قوت قلب برای مدافعان نظام سلامت است.

دکتر محمد میرزابیگی، مدیر سازمان نظام پرستاری کشور نیز هدف از این حضور معنوی را نکوداشت مقام شهدای مدافع سلامت دانست و گفت: شماری از خانواده‌های معظم شهدای نظام سلامت نیز در این تشرف معنوی، پرستاران را همراهی می‌کنند تا زیارت امام مهربانی‌ها تسلای خاطر داغداران باشد.

در این مراسم معنوی، پرستاران و خانواده‌های شهدای مدافع سلامت علاوه بر تشرف و زیارت حرم مطهر رضوی از موزه و گنجینه رضوی نیز بازدید و با قائم ‌مقام تولیت آستان قدس رضوی دیدار کردند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم با قدردانی از زحمت کشان عرصه سلامت، نامگذاری روز پرستار در سالروز میلاد باسعادت بانوی صبر و استقامت، حضرت زینب (س) را مناسبت بسیار پرمعنا برای قدردانی از پرستاران دانست.

مصطفی خاکسار قهرودی گفت: خادمان حضرت امام رضا (ع) خود را مدیون تلاش ها و مجاهدت های مدافعان سلامت و پرستاران زحمتکش می دانند و قدردان زحمات آنان هستند.

وی افزود: در این روزهای سخت زحمات و مجاهدت های پرستاران و جهادگران عرصه سلامت برگ زرین دیگری را در تاریخ ثبت کرده است و ارزش کار این قشر از جامعه بیش از پیش نمایان شده است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: اگر زحمات، مجاهدت‌ها و ایثارگری های پرستاران نبود جامعه بهداشت و درمان نمی توانست پایدار بماند و امروز سراسر کشور مملو از فداکاری های پرستارانی است که با جانشفانی و ایثارگری در خط مقدم سلامت بی وقفه در حال مبارزه با ویروس منحوس کرونا هستند.

وی گفت: آستان قدس رضوی در عرصه بهداشت و درمان نیز در این روزهای سخت کرونایی به یاری مردم شتافت و در حد توان خود تلاش کرد در کنار مردم و مدافعان سلامت باشد.

خاکسار قهرودی افزود: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط زائران در محوطه حرم مطهر رضوی حدود ۹۵ درصد و توسط خادمان، مسوولان و کارکنان آستان قدس رضوی ۱۰۰ درصد اعلام شده است.

وی اظهار امیدواری کرد، در آینده ای نزدیک شاهد برپایی جشن پایان کرونا و بازگشایی کامل حرم مطهر رضوی باشیم و زائران و مجاوران بارگاه نورانی ثامن الحجج (ع) همچون گذشته از توفیق زیارت حضوری برخوردار شوند.

در این مراسم از خانواده های شهدای مدافع سلامت و تلاشگران عرصه بهداشت و درمان قدردانی شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن