اخبار مهم

بلایی که قورت دادن باتری قلمی بر سر این مرد ۲۶ ساله آورد

کد خبر : 35759

یک مرد ۲۶ ساله ایتالیایی بعد از قورت دادن یک باتری قلمی راهی اورژانس بیمارستان شد و در حالی که هیچ علائمی از حمله قلبی نداشت، وجود باتری در معده‌اش باعث شده بود اسکن قلبی‌اش چیز دیگری را نشان بدهد.

به ‌گزارش صبح مشهد، یک مرد ۲۶ ساله ایتالیایی به طور عمدی یک باتری را قورت داد و راهی اورژانس شد. اسکن قلبی این مرد حاکی از حمله قلبی بود اما این مرد هیچگونه علائمی از حمله قلبی نداشت. متخصصان بر این باور اند که اسکنی که حمله قلبی را نشان می‌داد ناشی از این بود که باتری اسید معده مرد را تحت تأثیر قرار داده و در اسکن قلب وی تداخل ایجاد کرده است.

هنگامی که پزشکان با استفاده از یک لوله کوچک، باتری را از معده فرد خارج کردند، ناهنجاری‌های ایجاد شده از بین رفت و او شش ساعت بعد مرخص شد.

دکتر بث دینین، متخصص قلب در کالیفرنیا در این باره می‌گوید: این قضیه عجیب است اما باید بررسی شود چرا که اگر مریض درباره خوردن باتری به پزشکان توضیح نداده بود ممکن بود یک عمل قلبی غیرضروری انجام شود.

متخصصان معتقدند که این اولین بار است که کشف شده است که یک باتری می‌تواند منجر به ایجاد ناهنجاری‌های شبه حمله قلبی در اسکن شود.

با این حال، بیشتر گزارش‌های باتری در خصوص کودکان است که موضوع خطرناکی است چرا که در مری کودک گیر کند و خطرات جدی برای سلامت کودک ایجاد کند و باید بلافاصله برای درآوردن آن به اورژانس مراجعه کرد.

منبع: INSIDER

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن