شهری

به صورت پایلوت انجام شد؛

رونمایی از اولین ایستگاه تعمیر دوچرخه در منطقه ۹ شهرداری مشهد

کد خبر : 34243

شهردار منطقه ۹ مشهد از رونمایی اولین ایستگاه تعمیر دوچرخه در این منطقه به صورت پایلوت در بین مناطق سیزده گانه شهرداری مشهد خبر داد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه نه، جواد اصغری گفت: برنامه‌ ها و طرح های متعددی جهت توسعه فرهنگ دوچرخه ‌سواری به عنوان مطلوب‌ترین روش حمل و نقل پاک در دستورکار مدیریت شهری شهرداری مشهد قرار دارد.

اصغری ادامه داد: اقدامات گسترده ای برای ایجاد زیرساخت های عمرانی و فرهنگی جهت افزایش فرهنگ استفاده از دوچرخه همچون احداث مسیرهای دوچرخه و رنگ آمیزی آن ها با استفاده از نقوش و طرح های خلاقانه، راه اندازی پویش سه شنبه های بدون خودرو و … توسط شهرداری مشهد انجام شده است.

وی اظهار داشت: در منطقه ۹ شهرداری مشهد نیز طی یک اقدام خلاقانه و ابتکاری ایستگاه تعمیر دوچرخه طراحی و ساخته شده است که با حضور مدیران شهری از اولین نمونه آن رونمایی گردید.

شهردار منطقه ۹ مشهد با بیان اینکه ایده ایستگاه تعمیر دوچرخه برای اولین بار توسط معاونت اجرایی این منطقه طراحی و اجرا شده است، خاطرنشان کرد: این ایستگاه که مجهز به تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر دوچرخه است به عنوان اولین ایستگاه به زودی در کوه پارک مشهد نصب و مورد استفاده شهروندان قرار خواهد گرفت و در آینده ای نزدیک تعداد بیشتری از آن در سطح شهر مشهد مقدس جانمایی خواهد شد.

شایان ذکر است از ابتدای سال جاری پروژه های متعدد احداث مسیر دوچرخه سواری در سطح منطقه اجرا شده که تعدادی از آنها به اتمام رسیده و تعداد دیگری نیز در مرحله اجرایی قرار دارد و با بهره برداری از این مسیرها تا پایان سال جاری، منطقه ۹ بیش از ۳۰ هزار مترطول مسیر دوچرخه خواهد داشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + شش =

دکمه بازگشت به بالا
بستن