شهری

رویکرداصلی معین اقتصادی،تسهیلگری است

درجلسه شناسایی ظرفیت های اقتصادی وسرمایه گذاری منطقه ۵مشهد عنوان‌شد:

رئیس اداره معین اقتصادی شهرداری مشهد گفت: در این مدت سعی کردیم با کارآفرینان و بخش خصوصی و همچنین نهادهای دولتی ارتباط بگیریم و بتوانیم به عنوان تسهیلگر مسائل و مشکلات کارآفرینان رو با ظرفیتهای موجودی که احصا کردیم مرتفع و حل نماییم.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد،ناصرفهیمی در جلسه ای که با هدف شناسایی ظرفیت های اقتصادی وسرمایه گذاری واشتغال منطقه پنج برگزار شد،با اشاره به اینکه مهم ترین نیاز تسهیلگری، شناسایی ظرفیت هاست اظهار کرد: تاکنون‌ظرفیت های مختلفی در نهادهای دولتی شناسایی شده و تفاهمنامه های متعددی هم با آن ها به امضا رسانده ایم.

وی اضافه کرد: تاکنون با ۲۵۰ کارآفرین مذاکره و ظرفیت آن ها را احصا کرده ایم.

رئیس اداره معین اقتصادی شهرداری مشهد گفت: پس از احصاء این ظرفیت ها بحث توسعه گری را پیش گرفته ایم و پس از جمع آوری مشکلات کارآفرینان سعی در رفع این مسائل و مشکلات داریم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه بحث مالی یکی از مهم ترین مشکلات کارآفرینان است در حال مذاکره با دستگاه های مختلف مانند کمیته امداد امام خمینی(ره) برای رفع این مشکلات هستیم تا از این محل کارآفرینان بتوانند تسهیلات دریافت کنند.

فهیمی خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد پروژه های ما توسعه ای و ۲۰ درصد دیگر آن ایجادی است وتمام‌تلاشمان این است که درکنارپیگیری امورمربوط به تثبیت مشاغل موجودوایجادوتوسعه مشاغل جدید،فرهنگ اشتغال وکارآفرینی رادرجامعه رواج داده گسترش دهیم.:

تعامل شهرداری مشهد با ۱۲۰ سازمان ومجموعه

رئیس اداره تعاملات اداره کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهدنیردراین جلسه گفت: درحال حاضرشهرداری مشهد با ۱۲۰ سازمان ومجموعه خارج شهرداری برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری تعامل و همکاری دارد.

قاسم‌طاهری افزود: این اداره با ۲۰ شرکت و سازمان درون شهرداری و سه منطقه و همچنین مدیریت های مختلف در تعامل و ارتباط است ودراین راستا حدود ۱۲۰ سازمان خارجی دیگر که اکثرا دولتی هستند نیز با ما همکاری دارند.

وی ادامه داد: اولین بحث ما مطالبات شهرداری مشهد است که بعد از تشکیل اداره معین اقتصادی این وظیفه بسیار گسترده تر شد و در این مدت کارهای بسیار خوبی نیز در حوزه های مختلف مانند استارتاپ ها و اپلیکیشن ها انجام شده است.

طاهری با بیان اینکه یکی از مهم ترین پتانسیل های ما بحث ارتباطات است افزود: ما درون بدنه شهرداری نیز نیاز به تعامل داریم، به عنوان نمونه بحث حریم لوله گاز منطقه پنج که چدین سال است بلاتکلیف مانده و باید با تعامل به نتیجه مشخصی برسد.

تدوین وجمع آوری طرح های توانمندسازی اقتصادی

در ادامه جلسه، نصرتی از دفتر بازآفرینی منطقه ۵ شهرداری مشهدنیزطی سخنانی گفت: سالهاست در حال تدوین و جمع آوری طرح های توانمندسازی اقتصادی هستیم و اکنون این طرح ها آماده اجرا در مناطق پیرامونی شده است.

وی اظهار کرد: بحث توانمندسازی اقتصادی خانواده یعنی فردی که کار می کند علاوه بر اجرت و حقوق، در سود آن محصول و کار نیز شریک باشد.‌

نصرتی افزود: برای اجرای این طرح در گام اول باید جامعه آماری را شناسایی کنیم و در گام های بعد پس از جستجو و انتخاب افراد واجد شرایط، برآورد سود برای این افراد را داشته باشیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن