شهری

جمع‌آوری روزانه ۲۱۴ تن زباله خشک از مشهد

کد خبر : 32881

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: به رغم محدودیت‌ بخاطر ویروس کرونا در ۶ ماه نخست سال جاری روزانه ۲۱۴ تن زباله خشک جمع‌آوری شده است و امیدواریم پس از اجرای طرح هوشمندسازی رشد قابل توجهی کند.

به گزارش صبح مشهد و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری، ابوالفضل کریمیان با بیان این مطلب، اظهار کرد: در ۶ ماهه گذشته سال جاری به رغم محدودیت ها به دلیل شیوع ویروس کرونا روزانه ۲۱۴ تن زباله خشک از سطح شهر مشهد جمع آوری شده است که امیدواریم پس از اجرای طرح هوشمند سازی جمع آوری پسماند خشک در تمام مناطق شهرداری طی یک ماه آینده میزان جمع آوری پسماند خشک رشد قابل توجهی داشته باشد.

وی با بیان این که طرح «سیمپ» بیش از یک سال است که در منطقه ۹ در حال اجرا است، افزود: با تجاربی که از اجرای این طرح حاصل شده و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، دیگر مناطق مشهد نیز تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد بیان کرد: شهر مشهد با بیش از سه میلیون نفر جمعیت و با این که سالانه بیش از هر شهر دیگری در ایران پذیرای زائر و مسافر است، در زمینه‌هایی از جمله نظافت شهری و بازیافت پسماند از شهرهای موفق محسوب می شود و می‌تواند الگوی سایر شهرها قرار گیرد.

کریمیان با اشاره به لزوم مشارکت مردم در طرح یاد شده، خاطرنشان کرد: در اجرای طرح هوشمند سازی دو نکته مدنظر است، یکی سهولت تحویل زباله خشک و دیگری انتفاع بیشتر شهروندان؛ به همین دلیل انتظار می‌رود با اجرایی شدن کامل طرح یاد شده، میزان جمع‌آوری پسماند خشک نیز به نحو چشمگیری افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: تفکیک و بازیافت پسماندها کمک زیادی به حفظ محیط زیست می‌کند و علاوه بر این، کم حجم سازی و آبگیری پسماندهای تر نیز سهم زیادی در حفظ بهداشت عمومی و نظافت شهر دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن