اقتصادی

معافیت و بخشودگی قانونی ۱۳۳۷ مورد حق انشعاب آب و فاضلاب در خراسان رضوی

کد خبر : 32450

هزار و ۳۳۷ فقره انشعاب مشمول معافیت و بخشودگی قانونی حق انشعاب آب و فاضلاب در ۱۷ ماه گذشته توسط شرکت آبفا خراسان رضوی واگذار شده است.
صبح مشهد– رئیس اداره خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان اینکه از این تعداد ۹۵۵ فقره انشعاب مربوط به سال گذشته است و ۳۸۲فقره هم در پنج ماه اول سال جاری واگذار شده است، مجموع مبلغ درآمد حاصل از فروش این انشعابات را ۱۲میلیارد و ۷۰میلیون ریال اعلام کرد که این شرکت در راستای اجرای ضوابط مربوط به معافیت ها و بخشودگی های قانونی انشعابات آب و فاضلاب ابلاغی از طرف وزارت نیرو برای مشمولین، تخفیفات حق انشعاب آب و فاضلاب را اعمال و وجوه مربوطه را دریافت نکرده است.
حمزه منظم وطن دوست گفت: موضوع تخفیفات و بخشودگی های قانونی که هرسال به شرکت های آب و فاضلاب ابلاغ می شود عمدتا شامل تخفیفات حق انشعاب آب و فاضلاب و بخشودگی مربوط به آب بهاء می شود.
به گفته وی تخفیفات حق انشعاب، مساجد و مصلی ها، حوزه های علمیه، اماکن دینی اقلیت های مذهبی، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، جانبازان ۲۵ درصد به بالا، خانواده شهدا، آزادگان و مدارس خیر ساز را شامل می شود.
حمزه منظم وطن دوست تصریح کرد: بخشودگی آب بهاء نیز مشمول مدارس، مساجد، حسینیه ها، موسسات قرآنی، حوزه های علمیه، اماکن مذهبی اقلیتهای دینی و گلزار شهداء می شود.
وی با بیان اینکه هزینه لوازم انشعاب آب و فاضلاب از این گروه از مشترکان دریافت می شود خاطر نشان کرد: شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی بر اساس معرفی نامه صادره از طرف نهادها و ارگان های متولی برای مشمولین، پس از اخذ مستندات و بررسی و کنترل های لازم نسبت به اعمال معافیت و بخشودگی تعرفه های آب و فاضلاب در مورد متقاضیان اقدام می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن