شهری

هشت هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال از مطالبات موسسات درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت پرداخت شد

کد خبر : 30810

بیمه سلامت خراسان رضوی همزمان با شیوع کرونا و از اسفند سال گذشته تاکنون هشت هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال از مطالبات موسسات درمانی طرف قرارداد این بیمه را پرداخت شده است.

صبح مشهد– سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی روز دوشنبه با بیان این مطلب گفت: این اقدام بزرگ با تلاش و پیگیری‌های مستمر مدیران ارشد سازمانی و استانی میسر شد تا بدین طریق شرایط ارائه خدمات مطلوب به بیمه‌شدگان و بیماران در دوران سخت شیوع بیماری کرونا فراهم شود.
دکتر علیرضا رمزی افزود: آخرین پرداختی از این بابت مربوط به روزهای اخیر بوده است که ۸۳۱ میلیارد و ۹۹۹ میلیون ریال به حساب موسسات درمانی طرف قرارداد با بیمه سلامت خراسان رضوی واریز شد.

وی ادامه داد: اکنون چهار هزار و ۶۰۰ مؤسسه شامل بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، پزشکان، داروسازان، دندانپزشکان، آزمایشگاه‌ها، مراکز پاراکلینیکی و سایر مراکز درمانی با بیمه سلامت خراسان رضوی قرارداد دارند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: در چارچوب واریزی روزهای اخیر با توجه به تخصیص بخشی از اعتبارات درمان مربوط به سال های ۹۸ و ۹۹ مانده مطالبات آبان و آذر و نیز بخشی از مطالبات دی، بهمن و اسفند۹۸ و همچنین مانده مطالبات فروردین و اردیبهشت و علی الحساب خرداد دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی استان و همچنین پرداخت مطالبات اردیبهشت ماه ۹۹ درمانگاهها و مراکز پاراکلینیک، شیمی‌درمانی و دیالیز پرداخت شده است.

رمزی افزود: پیگیری‌های انجام شده پیرامون پرداخت مطالبات مراکز درمانی در راستای ارائه خدمات مطلوب به بیماران و بیمه‌شدگان در دوران شیوع کرونا و همچنین افزایش سطح رضایتمندی بیمه‌شدگان و ارائه‌دهندگان خدمات درمانی صورت گرفته است.

در حال حاضر سه میلیون و ۳۷۰ هزار نفر در خراسان رضوی زیر پوشش بیمه سلامت هستند که در قالب پنج صندوق بیمه شامل بیمه سلامت همگانی، بیمه ایرانیان، بیمه روستایی، بیمه کارکنان دولت و سایر اقشار خدمات رسانی می‌شوند.
هم اکنون ۵۷ درصد از جمعیت ۶.۵ میلیون نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش خدمات اداره کل بیمه سلامت قرار دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 17 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن