استانی

 تغییر و تحول در خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی با چاشنی برنامه ریزی مراسم روز خبرنگار

 تغییر و تحول در خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی با چاشنی برنامه ریزی مراسم روز خبرنگار

آیین تغییر و تحول در خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی همراه با برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در سال جاری در مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) مشهد برگزار شد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی، نخستین نشست ستاد گرامیداشت روز خبرنگار سال ٩٩ همراه با آیین تحول و تحویل اسناد، مدارک و مکان خانه مطبوعات و رسانه های استان با حضور معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیران سابق و فعلی خانه و نیز تعدادی از اعضای هیئت مدیره و بازرس خانه مطبوعات برگزار شد.

در این نشست صمیمانه برخی پیشنهادها برای برگزاری شایسته برنامه های روز خبرنگار در سال جاری با توجه به شرایط خاص شیوع کرونا و محدودیت ها، طرح و مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در این آیین با تقدیر از حسینعلی آریانی مدیر سابق خانه مطبوعات و رسانه های استان به خاطر توفیقات توأم با صبر و تلاش اظهار کرد: هیئت مدیره جدید به سبب محدودیت ها و شرایط اقتصادی کشور و همچنین وجود بحران کرونا دوره سختی را پیش رو دارد و بسیاری از مطبوعات و رسانه ها دچار مشکل هستند.

افشین تحفه گر افزود: مجموعه هیئت مدیره خانه مطبوعات در دوره جدید با مشروعیت بالا توسط جامعه مخاطبان انتخاب شد و مشارکت ۸۱ درصدی اعضا در این انتخابات پرشور، وظیفه سنگینی را بر عهده اعضا گذاشته که باید این سرمایه اعتماد را قدر دانست.

وی با اشاره به همدلی و همگرایی موجود در مجموعه های رسانه ای استان در دوره اخیر گفت: مکان خانه مطبوعات برای همیشه در مجتمع امام رضا (ع) در بوستان ملت مستقر هست، اما باید تلاش کرد تا مکان متناسب بهتری در شان خانه مطبوعات فراهم شود.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: خانه مطبوعات باید خانه همه اصحاب رسانه باشد و چتر حمایتی آن شامل همه اعضا شود و می‌تواند تاثیرگذار و پر قدرت در عرصه های مختلف ظاهر شده و مطالبات اهالی رسانه و مردم را پیگیری کنند.

وی اولویت نخست این خانه در شرایط فعلی را پیش بینی مکان متناسب دانست و برای اعضای جدید هیئت مدیره آرزوی توفیق کرد.

محسن سمیع رئیس اداره مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این نشست با اشاره به فعالیت چشم گیر برخی مطبوعات در شهرستان های خراسان رضوی خواستار توجه بیشتر به ظرفیت شهرستانها و نیر سرپرستی های روزنامه ها در خانه مطبوعات شد.

مدیر سابق خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی نیز در قسمتی از این نشست با اشاره به برخی مشکلات، از همراهی نکردن مسئولان ارشد استان در پیشبرد برنامه ها و امور خانه انتقاد کرد.

حسینعلی آریانی، فعالیت خانه مطبوعات و رسانه ها را مبتنی بر کار تیمی دانست و افزود: متاسفانه درآمدزایی مشخصی برای این تشکل صنفی پیش بینی نشده است که باید در این خصوص تمهید و تدبیری خاص اندیشید.

وی با بیان اینکه خسته راه نیستم، ادامه داد: حاضرم بیش از پیش و بدون هیچ گونه چشمداشتی با حداکثر توان در خدمت خانه و اهداف صنفی ارزشمند آن باشم.

نائب رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: غربت ناخواسته در دوره قبل مدیریت خانه، قدری باعث رنجش خاطر مدیر سابق خانه شده بود که امیدوارم با توجه به تغییر رویکرد و وعده هایی که از سوی مسئولان و اعضا داده شده است و همچنین حضور حدود ۱۵۰ نفر عضو جدید با انرژی و ظرفیت پویا به مجموعه، بتوانیم موفق باشیم.

غلامرضا بنی اسدی، مدیر فعلی خانه مطبوعات را فردی جامع الاطراف و مورد قبول رسانه های مختلف و نمایندگی ها دانست و افزود: اگر مانعی پیش پای خانه ایجاد شود فقط این خانه مطبوعات نیست که زمین میخورد، بلکه کار اصحاب رسانه متوقف شده و همگی می دانیم با دستگیری، مشکلات حل می‌شود و مچ گیری هرگز چاره کار نیست؛ به خصوص اینکه رسانه همواره تکلیف دستگیری و چشم بودن را دارد.

مدیر خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: جایگاه خانه مطبوعات به عنوان مجموعه صنفی و ملجاء و مرجع اصحاب رسانه باید بازتعریف شده و نیز این خانه در دلهای اصحاب قلم و رسانه و حتی آنان که هنوز عضو این تشکل نیستند جای اصلی خود را بیابد.

مجتبی محمودی با تقدیر از مشارکت و رای بالای اعضا به هیئت مدیره جدید، آن را به منزله اعتماد آنان خواند و از تلاش های مجاهدانه حسینعلی آریانی مدیر سابق خانه و نیز اعضای پیشین هیئت مدیره تقدیر کرد.

وی همچنین با اشاره به برنامه های خود در دوره جدید، کمیته های پیشنهادی برای مشارکت اعضا و نیز رفع مسائل رسانه‌ها، اظهار کرد: کمیته های حقوقی، آموزش و پژوهش، رفاهی و تفریحی، ورزش و جوانان، خانواده و بانوان، ظرفیت های اقتصادی و مالی، پیشکسوتان، شهرستان ها و نیز سرپرستی ها برای هم افزایی بیشتر با حضور اعضا، در خانه مطبوعات استان راه اندازی می شود.

وی هم‌چنین از برنامه ریزی برای تشکیل کارگروه‌های صنفی مبتنی بر رفع مسایل و دغدغه ها شامل بیمه، عضویت، مسکن و رسانه های اجتماعی اعم از خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و شبکه های اجتماعی بومی فعال، در خانه مطبوعات و رسانه های استان خبر داد.

در این نشست همچنین مجتبی نوریان، محمد جواد رنجبر و محمد جمال رستم زاده، دیگر اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی، برنامه های پیشنهادی خود را برای برگزاری شایسته گرامیداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار ارائه کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + ده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن