اخبار مهم

مرگ کودکانه/جزئیات مرگ تلخ دختر و پسر خردسال در ماشین+عکس

کد خبر : 29966

هنوز مرگ حسین و معراج کوچولو در اثر سوختن در تنور خانه یکی از روستاهای استان خراسان رضوی، موضوع تازه رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی بود که این بار خبر رسید.دو کودک دیگر به‌نام‌های حسین و دلنیا هم به‌دلیل شیطنت‌ کودکانه و گرفتار شدن در خودرو، جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش صبح مشهد به نقل از جام جم فقط چند روز از مرگ حسین چهار و دلنیای سه ساله می‌گذرد. غم تازه است و نفس‌بُر. اعلامیه مرگ بچه‌ها روی دیوار است. پدرهای‌شان نای حرف زدن ندارند و مادران‌شان هم درست مثل پدرها، بهت‌زده سر در گریبان غم فرو برده‌اند. آن‌قدر زود پرکشیدند که انگار اصلا به دنیا نیامده بودند. درست مثل باد بهاری، به‌سرعت وزیدند و رفتند. بعد از مدت‌ها، خانواده دور هم جمع شده بودند تا دلی صاف‌کنند، بگویند و بخندند، اما حالا ناباورانه عزادار غم مرگ این دخترخاله و پسرخاله کوچک شده‌اند.

سالار طاهری، پدر حسین، با اندوه می‌گوید: «خانه من در کرمانشاه است، اما چند روز پیش تصمیم گرفتیم همراه خانواده برای سرکشی به زراعت‌مان به روستا برویم. وقتی رسیدیم ماشین را بدون این‌که درهایش را قفل ‌کنم، در حیاط خانه پارک کردم. حسین را که خواب بود، در آغوش‌گرفتم و او را به خانه پدر همسرم بردم که چسبیده به خانه باجناقم در همین روستاست.

با مردان خانواده در پذیرایی نشسته بودیم و پسرم نیز در آغوشم به خواب رفته بود. بلند شدم تا او را روی زمین بگذارم تا بخوابد که بیدار شد. پدربزرگش صدایش زد تا نزد او برود که نرفت. در آغوش من وسط خواب و بیداری بود که مهمان به خانه پدر خانمم آمد. بعد از احوالپرسی با مهمان‌ها، پسرم هم‌ کنارم بود و مراقبش بودم، اما متاسفانه آن اتفاق تلخ افتاد.»

حادثه‌ای عجیب
ساعت از سه بعداز‌ظهر گذشته بود که پدر حسین متوجه نبود پسرش شد و از همسرش سراغ او را گرفت: «همسرم گفت دلنیا دنبال حسین آمد و با هم به خانه خواهرم رفتند.

ساعت چهار و نیم بعد‌از‌ظهر، یکدفعه خواهرخانمم ‌گفت دخترم نیست، حسین شما کجاست؟ بعد با عجله رفت دنبالش که یکدفعه فریاد کشید دلنیا در ماشین است. به سمت ماشین رفتم و از پشت شیشه‌های دودی، دلنیا را دیدم که روی صندلی‌های عقب بود. خواستم در را باز کنم که دیدم قفل است، در حالی‌که درها را قفل نکرده بودم.

بعد از زدن دزدگیرم و باز شدن درها، خواستم دلنیا را بردارم که دیدم حسین هم همان‌جا درازکشیده است. آنها را در آغوش‌گرفتم و بیرون آوردم. هر دو بی‌حال بودند. سریع به حسین تنفس مصنوعی دادم و بعد، پدر و مادر دلنیا هم از راه رسیدند و سپس هر دو را به‌سرعت به بیمارستان بردیم. پزشکان بعد از معاینه دلنیا گفتند فوت کرده است، اما پسر من هنوز نفس می‌کشید.

پزشکان تلاش‌ زیادی برای نجات حسین کردند، اما گفتند برای ادامه درمان باید به بیمارستانی در کرمانشاه برود. با آمبولانس به سمت بیمارستان حرکت ‌کردیم. نمی‌دانم چند ساعت از شب گذشته بود که بیهوش شدم و بعد از به هوش ‌آمدن، متوجه شدم پسرم هم از دنیا رفته است.»

پدر حسین آه بلندی می‌کشد و ادامه می‌دهد: «چون ماشین، رو به آفتاب بود و آن روز هم بسیار گرم بود، هر دو به خاطر گرمای بیش از حد ماشین جان‌شان را از دست داده بودند.

روز حادثه، روز عجیبی بود. سه برادر خانمم در حیاط بودند، حتی خودم دوبار تا اطراف ماشین رفتم و از کنار آن هم رد شدم، اما هیچ صدایی از بچه‌ها نشنیدم و کسی هم آنها را ندیده بود که وارد ماشین شوند.

خانه پدر‌خانمم دو طبقه است. طبقه پایین دامداری است. پسرم به‌خاطر ترس از گوسفندان هیچ‌وقت پایین نمی‌رفت، اما چیزی‌که مشخص است، این است که روز حادثه، حسین همراه دلنیا که او هم به خانه پدربزرگش آمده بود، از پله‌ها پایین رفته و به سمت ماشینم که در حیاط پارک بود، رفته بودند. بعد از وارد شدن به ماشین، نمی‌دانم چه کردند که درها قفل شد و این اتفاق تلخ رقم خورد.»

ناپدید شدن بچه‌ها را جدی بگیرید
سرهنگ محمدرضا آمویی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به این خبر به خانواده‌ها هشدار داد: با توجه به این حادثه تلخ به چند نکته مهم باید توجه داشت.

در همان روزی که این اتفاق رخ داد، دو کودک دیگر نیز در خراسان رضوی در تنور افتاده و فوت کرده بودند. درخصوص این دو کودک، طبق اعلام همکارانم، آنها حداقل دو ساعت درون خودرو محبوس شده بودند که متاسفانه مرگ آنان را در پی داشت.

با توجه به فصل گرما، محدودیت‌های ناشی از شیوع‌ کرونا، سفرهای تفریحی و حضور در نقاط حادثه‌خیزی مانند استخرها و رودخانه‌ها که حوادث غرق‌شدگی را در پی دارد، ضروری است والدین توجه ویژه‌ای به مراقبت از کودکان خود داشته باشند. در مهمانی هم حواسشان به بازی بچه‌ها باشد و سکوت آنها و ناپدید شدنشان را جدی بگیرند.

به غیر از حوادث طبیعی مانند غرق‌شدگی، والدین همچنین باید توجه همه‌جانبه‌ای به دختربچه‌های خود که حامل طلاجات و زیورآلات هستند، داشته باشند تا خدای نکرده، همچنان که سال‌های پیش نیز شاهد بودیم، هدف ربایش افراد طماع، سود‌جو و سارقان، حوادث نامطلوب و حتی منجر به مرگ قرار نگیرند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن