شهری

۱۴۰میلیون لیتر آب به مصرف شبانه روز استان خراسان رضوی افزوده شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت:در پی شیوع کرونا ویروس ۱۴۰میلیون لیتر آب به مصرف شبانه روز این استان افزوده شد.
به گزارش صبح مشهد، سید ابراهیم علوی دربرنامه زنده تلویزیونی “صبح خراسانی” از سقایی سه میلیون و ۵۰۰هزار نفر جمعیت شهری و روستایی توسط آبفای خراسان رضوی خبرداد و با اشاره به ضرورت رعایت توصیه های بهداشت فردی برای مقابله با کرونا افزود: چنانچه هرفرد در شبانه روز ۱۰مرتبه و هر دفعه(۲۰ثانیه) ۴ لیترآب فقط برای شستن دست های خود مصرف کند ۱۴۰میلیون لیتر به میزان مصرف شبانه روز استان افزوده می شود که این عدد به طور خودکار ۳۰درصد مصرف آب استان را بالا می برد.
به گفته وی مصرف آب در ۱۰ روز ابتدای اسفند سال جاری ۲۹۳میلیون لیتر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است که این موضوع نشان می دهد بخش زیادی از مشترکان مصرف غیر ضرور را کنار گذاشته و بر روی بهداشت فردی و ارتقاء بهداشت عمومی متمرکز شده اند .
وی در همین رابطه از آندسته از هم استانی ها که نسبت به مدیریت مصرف آب توجه ندارند خواست برخی فعالیت های مربوط به آخر سال نظیر خانه تکانی را به وقت دیگری موکول کنند تا شهروندان در دسترسی به آب دچار مشکل نشوند و این ویروس هم هرچه زودتر نابود شود.
وی پویش همگانی “در خانه می مانیم ” را یاد آورشد و تاکید کرد: همکاران زحمتکش آبفا بر خلاف این توصیه لازم است در محیط منزل باشند تا استمرار تامین آب مشترکان در این روزهای حساس دچار اختلال نشود.
وی همچنین اعلام کرد: برای رفاه حال هم استانی ها و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تمهیداتی پیش بینی شده که ارائه خدمات به متقاضیان به صورت غیر حضوری ارائه شود. وی افزود: کلیه خدمات مورد نیاز در سایت شرکت و نیز از طریق تماس تلفنی با شماره ۱۵۲۲ برای ساکنان شهرها و شماره ۱۵۲۳ برای روستاییان قابل دسترسی است . وی افزود: تلفن ۱۲۲ در سطح شهرها و روستاهای استان هم تمام وقت در حال خدمت رسانی می باشد .
وی رسالت شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی را تامین کمی و کیفی آب شرب و مطلوب در طول شبانه‌روز اعلام و خاطر نشان کرد: آب شرب هیچ مشترکی تا پایان اردیبهشت قطع نخواهد شد ولی از مشترکانی که از ناحیه کرونا دچار خسارت های اقتصادی نشده اند می خواهیم نسبت به پرداخت غیر حضوری مطالبات آبفا برای استمرار خدمت سقایی و آبرسانی به هم استانی های عزیز از هیچ کوششی دریغ نکنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن