استانی

کرونای خراسان رضوی: شنبه ۳۰ نفر ، یک‌شنبه ۱۴۳ نفر!

رشد5 برابری تعداد مبتلایان جدید کرونا در استان طی 24

روند صعودی و تصاعدی افزایش تعداد مبتلایان قطعی به کرونا در استان همچنان ادامه دارد؛ وضعیت استان خراسان رضوی و مشهد بحرانی است و مردم باید با جدیت بیشتری به توصیه های متولیان و مسئولان مبنی بر جلوگیری از ترددهای غیرضروری و ماندن در خانه طی روزهای آینده عمل کنند.
به گزارش صبح مشهد، روز گذشته آمار مبتلایان جدید به کرونا در کشور اعلام شد که خراسان رضوی با ۱۴۳ مورد بعد از تهران رتبه دوم بیشترین تعداد ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر یک شنبه را داشته است.
دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این زمینه به ایرنا گفت: براساس آخرین آمار رسمی با اضافه شدن ۱۴۳ مورد ابتلای جدید، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در خراسان رضوی به ۵۶۸ نفر رسید. دکتر علی‌اصغر انجیدنی افزود: ۳۵۴ نفر از کل شهروندان مبتلا به بیماری کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۲۱۴ نفر متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر این استان هستند. وی ادامه داد: دانشکده علوم پزشکی نیشابور با ۸۵ نفر بیمار کرونا بعد از مشهد بیشترین تعداد بیماران را دارد. پس از آن نیز دانشگاه های علوم پزشکی تربت‌حیدریه و تربت‌جام هرکدام به ترتیب با ۴۱ و ۴۰ نفر بیمار در رده بعدی شیوع کرونا در استان ،قرار دارند. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه زیر پوشش دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار و گناباد نیز به ترتیب ۳۰ و ۱۸ نفر است. وی افزود: در روزهای ۳۰ بهمن گذشته تا ۲۵ اسفند ماه جاری دو هزار و ۹۱۸ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی بستری شده‌اند. همچنین در این مدت تاکنون هزار و ۸۵۱ نفر از شهروندان استان مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند. وی گفت: هزار و ۶۸۷ نفر از بیماران بستری شده مشکوک به کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون ۹۸۲ نفر از آن ها بهبود یافته و از بیمارستان به منزل رفته‌اند.

دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه تعداد جان باختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی را که آزمایش آن ها به طور قطعی مثبت بوده ۴۲ نفر اعلام و بیان کرد: ۲۲ نفر از این جان باختگان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ۹ نفر در حوزه دانشکده علوم پزشکی نیشابور و چهار نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام فوت کرده‌اند. حوزه جغرافیایی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز سه بیمار فوتی و دانشگاه های علوم پزشکی تربت‌حیدریه و گناباد هرکدام دو نفر فوتی بر اثر کرونا را ثبت کرده‌اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن