اخبار مهم

۳ قتل پیچیده در ۳ روز ! / زن مشهدی بامداد یکشنبه کشته شد

کد خبر : 27159

معمای سه قتل طی سه روز در حالی روی میز قاضی ویژه قتل عمد مشهد قرار گرفت که هنوز سرنخی از عامل یا عاملان این پرونده های جنایی به دست نیامده است.
قتل پیرزن ۷۱ ساله
به گزارش صبح مشهد به نقل از خراسان، اولین پرونده جنایی نیمه شب سیزدهم دی در شهرک شهید باهنر مشهد زمانی تشکیل شد که ماموران انتظامی در تماس باقاضی ویژه قتل عمد از مرگ مشکوک پیرزن تنها در منزل مسکونی اش خبر دادند. به دنبال دریافت این خبر، بلافاصله مقام قضایی به همراه عوامل بررسی صحنه جرم، عازم شهرک باهنر شد و به تحقیق در این باره پرداخت. بررسی های مقدماتی نشان می داد که پیرزن ۷۱ ساله با اصابت ضربه ای هولناک به سمت راست سرش به قتل رسیده و پیکرش کنار در خانه افتاده است!
در ادامه تحقیقات فرضیه های متفاوتی از این جنایت مطرح شد این درحالی بود که گاو صندوق و دیگر لوازم منزل پیرزن دست نخورده و اسباب و اثاثیه او به همان حالت قبلی قرار داشت به گونه ای که بسیار تمیز و مرتب چیده شده بود اما در عین حال بررسی های بیشتر مشخص کرد که انگشتر پیرزن از دست او خارج شده است. با این حال تحقیقات از افرادی که به منزل پیرزن و مستاجر طبقه پایین منزل وی رفت و آمد داشتند با شیوه های تخصصی ادامه دارد و هنوز عامل یا عاملان این جنایت شناسایی نشده اند.
مرگ دلخراش درون تیبا
گزارش حاکی است، هنوز تحقیقات قاضی کاظم میرزایی در پرونده قتل پیرزن ۷۱ ساله به پایان نرسیده بود که ظهر شانزدهم دی، خبر جنایتی دیگر در بی سیم های پلیس پیچید و نیروهای کلانتری پنجتن مشهد قتل وحشتناک جوان تیباسوار را به قاضی ویژه پرونده های جنایی اطلاع دادند.
دقایقی بعد با حضور مقام قضایی در اراضی بایر انتهای پنجتن ۵۵، بررسی های قضایی در این باره آغاز شد. جسد مربوط به جوانی حدود ۲۵ ساله بود که با ضربات متعدد چاقو در پشت فرمان خودروی تیبا به قتل رسیده بود. نوع قرار گرفتن پیکر بی جان این جوان افغانستانی در پشت فرمان حکایت از آن داشت که تا آخرین لحظه مرگ به مقاومت در برابر قاتلی پرداخته است که احتمالا از سمت سرنشین جلوی خودرو به او حمله ور شده بود.
بنابر گزارش خراسان، ادامه بررسی های قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب در محل وقوع جنایت، بیانگر آن بود که جوان ۲۵ ساله (مقتول) از حدود دو ماه قبل به همراه برخی از اعضای خانواده اش که با یکدیگر در تهران کارگری می کردند به مشهد بازگشته و خودروی تیبا را نیز از یک بنگاه معاملاتی خودرو خریداری کرده است.
جنایت سیاه پوش های مسلح
از سوی دیگر هنوز ۱۲ ساعت از قرار گرفتن معمای پرونده قتل جوان تیبا سوار روی میز قاضی ویژه قتل عمد نگذشته بود که جنایت تکان دهنده سیاه پوش های مسلح، قاضی کاظم میرزایی را به منطقه اسماعیل آباد مشهد کشاند.

گزارش حاکی است، در اولین دقایق بامداد روز گذشته، صدای لرزان و وحشت زده جوانی که خود را متصدی یک انبار ضایعاتی معرفی می کرد در اتاق پلیس ۱۱۰ مشهد پیچید که از یورش سیاه پوش های مسلح به محل ضایعاتی و قتل یک جوان ۲۱ ساله خبر می داد. با اعلام این گزارش و با دستور سرهنگ عباس زمینی (رئیس کلانتری سپاد) بلافاصله نیروهای گشت شبانه عازم انبار ضایعاتی شدند که در نزدیکی کلانتری قرار داشت. آن ها با مشاهده جسد جوانی که روی تخت اتاقک داخل محوطه هدف گلوله قرار گرفته بود، به حفظ صحنه حادثه پرداختند و مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند. قاضی میرزایی که هنوز با معمای دو جنایت روزهای گذشته درگیر بود، در همان دقایق اولیه بامداد به منطقه اسماعیل آباد رفت و بدین ترتیب، تجزیه وتحلیل های ویژه درباره معمای جنایت سیاه پوش های مسلح نیز مورد بررسی های قضایی قرار گرفت. بنابر گزارش خراسان، تحقیقات اولیه در اتاق کوچک داخل انبار گاراژگونه خرید و فروش ضایعات در انتهای خیابان اشکذری ۲۵ نشان می داد که دو جوان سیاه پوش که چهره های خود را نیز با شال پوشانده بودند، وارد ضایعاتی شده و جوان ۲۱ ساله ای به نام حسن کوهکن را در خواب با شلیک گلوله به قتل رسانده و سپس به همراه موتورسواری که منتظر آنان ایستاده بود از محل گریخته اند.
متصدی فعلی انبار ضایعات درباره جنایت سیاه پوش های مسلح به قاضی میرزایی گفت: حسن (مقتول) شب را نزد ما آمد تا بعد از استراحت، فردا صبح به محل کارش در میدان میوه وتره بار برود!

او روی تنها تخت درون اتاقک ۳×۲ خوابید و من به اتفاق خواهرزاده کوچکم که ۱۲ ساله است و یکی از دوستانم بیدار بودیم. دوستم کنار حسن روی تخت نشست و با گوشی تلفن همراهش سرگرم بود که ناگهان در انبار به صدا درآمد که من برای باز کردن در از اتاقک خارج شدم. وقتی در انبار را باز کردم ناگهان دو جوان نقابدار سیاه پوش را دیدم که یکی اسلحه و دیگری کاردی در دست داشت. در حالی که به شدت ترسیده بودم یکی از آن نقابداران سیاه پوش ضربه ای چاقو به طرفم پرت کرد که خودم را عقب کشیدم و تیغه چاقو به کاپشنم برخورد و آن را پاره کرد! از ترس آنان به بیرون انباری گریختم که پشت سرم صدای شلیک گلوله را شنیدم ولی به فرار ادامه دادم تا به منزل پسر خاله ام رسیدم که در همان نزدیکی سکونت دارد. وقتی هراسان از پنجره اتاق منزل پسر خاله ام که مشرف به انباری است بیرون را نگاه کردم صدای شلیک گلوله ای دیگر را شنیدم و دودی را دیدم که از درون اتاقک کوچک درون انباری بلند شد. چند لحظه بعد دو جوان سیاه پوش به سمت منطقه مرتفع در همان کوچه فرار کردند و سوار موتورسیکلت فردی شدند که از قبل منتظر آن ها ایستاده بود! ولی من هیچ کدام از آن ها را نشناختم و فقط موضوع را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دادم! بنابر گزارش، در همین حال دوست متصدی انبار ضایعاتی نیز که با دستور قاضی ویژه قتل عمد مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفته بود درباره ماجرای سیاه پوش های مسلح گفت: وقتی دو جوان مسلح و نقابدار به درون اتاقک هجوم آوردند من از شدت ترس حتی نتوانستم تکان بخورم ولی خواهرزاده دوستم زیر تخت رفت و مخفی شد. یکی از مهاجمان که اسلحه شکاری داشت به سمت جوان ۲۱ ساله ای که روی تختخواب بود، شلیک کرد! او سپس نگاه ترسناکی به من انداخت ولی من از ترس چیزی نمی گفتم که او هم به سوی من شلیک نکرد و از آن جا گریختند.
این گزارش حاکی است، بررسی های ویژه کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی (افسر پرونده) در حالی ادامه یافت که تحقیقات میدانی نشان داد: جوان ۲۱ ساله (مقتول) اهل یکی از شهرهای شرقی کشور است که مدتی قبل به عنوان کارگر ساده در میدان میوه و تره بار مشغول کار بود.
بنابر این گزارش، تحقیقات بیشتر درباره معمای سه پرونده جنایی طی سه روز از سوی مقام قضایی و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی همچنان ادامه دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + شش =

دکمه بازگشت به بالا
بستن