شهری

تجهیز ۵۰ انشعاب پرمصرف آب در شهر طرقبه به کنتور هوشمند

￵آغاز هوشمند سازی انشعابات پر مصرف آب در خراسان رضوی

کد خبر : 23573
با نصب کنتور هوشمند بر روی انشعابات پرمصرف در شهر طرقبه ، پروژه هوشمندسازی کمتورهای آب در آبفای خراسان رضوی عملیاتی شد.

در این فاز ۵۰کنتور هوشمند بر روی انشعابات غیردائم و فصلی شامل رستوران ها و باغ ویلاها نصب شد که از این تعداد ۱۰ دستگاه وارد مدار شده و اطلاعات مصرف چهار دستگاه نیز به سرور مرکزی ارسال می شود.
رئیس اداره نظارت بر نصب انشعابات آب و فاضلاب خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: کنتورهای هوشمند نقش موثری در جلوگیری از برداشت های غیر مجاز و وارد آمدن آسیب به شبکه توزیع آب وتضییع حقوق شهروندان دارند.
محمدصابری افزود: دراین مرحله نسبت به نصب کنتورهوشمند بر روی ۳۰اشتراک جدید و تعویض کنتور ۲۰ انشعاب قدیمی اقدام شد.
وی در باره عملکرد کنتورهای هوشمند اظهار داشت: بر روی انشعاب آب مشترکان یک عدد شیر برقی نصب می شود که در مواقع ضروری کار قطع و وصل را انجام می دهد ضمن آنکه درصورت دستکاری در کنتور ، آب مشترک نیز مدیریت خواهد شد .
به گفته وی با استفاده از کنتورهای هوشمند ، کلیه اطلاعات مربوط به میزان و نحوه مصرف آب به سرور مرکزی منتقل و در صورت مصرف بیش از حد به مشترک اخطار داده می شود.
صابری استفاده از این وسیل اندازه گیری را در راستای ایجاد دولت الکترونیک و شعارسال (رونق تولید) دانست و برخوداری از سنسورهای کنترل سختی آب و امکان سنجش درصد کلر باقیمانده و اعلام برداشت قبل از کنتور را از مزایای این دستگاه اعلام کرد.
وی خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک امورهایی که از این فناوری استفاده کنند قادر خواهند بود اطلاعات کنتورهای هوشمند را به صورت روزانه ، ماهانه و یا زمان دلخواه مدیریت کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن