شهری

￵آغاز هوشمند سازی انشعابات پر مصرف آب در خراسان رضوی

تجهیز ۵۰ انشعاب پرمصرف آب در شهر طرقبه به کنتور هوشمند

با نصب کنتور هوشمند بر روی انشعابات پرمصرف در شهر طرقبه ، پروژه هوشمندسازی کمتورهای آب در آبفای خراسان رضوی عملیاتی شد.

در این فاز ۵۰کنتور هوشمند بر روی انشعابات غیردائم و فصلی شامل رستوران ها و باغ ویلاها نصب شد که از این تعداد ۱۰ دستگاه وارد مدار شده و اطلاعات مصرف چهار دستگاه نیز به سرور مرکزی ارسال می شود.
رئیس اداره نظارت بر نصب انشعابات آب و فاضلاب خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: کنتورهای هوشمند نقش موثری در جلوگیری از برداشت های غیر مجاز و وارد آمدن آسیب به شبکه توزیع آب وتضییع حقوق شهروندان دارند.
محمدصابری افزود: دراین مرحله نسبت به نصب کنتورهوشمند بر روی ۳۰اشتراک جدید و تعویض کنتور ۲۰ انشعاب قدیمی اقدام شد.
وی در باره عملکرد کنتورهای هوشمند اظهار داشت: بر روی انشعاب آب مشترکان یک عدد شیر برقی نصب می شود که در مواقع ضروری کار قطع و وصل را انجام می دهد ضمن آنکه درصورت دستکاری در کنتور ، آب مشترک نیز مدیریت خواهد شد .
به گفته وی با استفاده از کنتورهای هوشمند ، کلیه اطلاعات مربوط به میزان و نحوه مصرف آب به سرور مرکزی منتقل و در صورت مصرف بیش از حد به مشترک اخطار داده می شود.
صابری استفاده از این وسیل اندازه گیری را در راستای ایجاد دولت الکترونیک و شعارسال (رونق تولید) دانست و برخوداری از سنسورهای کنترل سختی آب و امکان سنجش درصد کلر باقیمانده و اعلام برداشت قبل از کنتور را از مزایای این دستگاه اعلام کرد.
وی خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک امورهایی که از این فناوری استفاده کنند قادر خواهند بود اطلاعات کنتورهای هوشمند را به صورت روزانه ، ماهانه و یا زمان دلخواه مدیریت کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن