اقتصادی

گذرموفقیت آمیز۳۲ شهر خراسان رضوی از تنش آبی تابستان ۹۸

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی ۳۲ شهر این استان از تنش آبی تابستان۹۸ با موفقیت گذر کرد.
به گزارش صبح مشهد، سید ابراهیم علوی اظهار داشت: این شرکت تمام امکانات خود را برای تامین آب شهروندان در تابستان امسال که در مقایسه با سال های قبل از تعداد روزهای گرمتری برخوردار بود بکار گرفت.
به گفته وی شرکت آب وفاضلاب خراسان رضوی با توجه به مسئولیت آبرسانی به حدود یک میلیون و ۸۰۰هزارنفر جمعیت در ۷۳ شهراستان،از تمام امکانات ، تجهیزات ونیروی انسانی خود برای تامین آب شرب مورد نیازاین جمعیت استفاده کرد.
وی بابیان اینکه ۹۸درصد آب شرب مورد نیاز ۷۳ شهر تحت پوشش آبفای خراسان رضوی از منابع زیر زمینی تامین می شود ، بارش های سال جاری را در بهبود سفره های زیرزمینی موثر ندانست و افزود: به جز قوچان که بخشی از آب شرب شهروندان از سد تبارک تامین می شود مابقی شهرهای همچنان متکی به چاه های زیرزمینی می باشند و همین موضوع ضرورت مدیریت مصرف آب توسط مشترکان را دوچندان ساخته است.
وی از گلبهار، تربت جام ، شاندیز، رضوی، نیشابور و قوچان به عنوان شهرهایی با وضعیت قرمز نام برد که میزان مصرف آب شرب در آن ها بیشتر از تولید می باشد ولی با اعمال مدیریت فشار شبکه و مصرف در تیرو مردادماه با کمترین تنش مواجه بودند.
به گفته علوی در سلطان آباد هم با حفر یک حلقه چاه با توان تولید ۲۵لیتر برثانیه ، در مشهدریزه با تعویض منصوبات دو حلقه چاه ومدیریت مصرف و افزایش توان تولید آب به میزان ۵ لیتر برثانیه ، در تربت جام با افزایش ظرفیت برداشت از سه حلقه چاه به میزان ۸۰لیتربرثانیه و در تربت حیدریه با تجهیز دو حلقه چاه و خرید آب همراه با مدیریت مصرف و فشارشبکه ، تنش آبی موجود رفع شد.
وی ادامه داد: در شهرهای بردسکن ، خواف ، خلیلی آباد و تربت حیدریه، ملک آباد، کاریز،قلندرآباد، جنگل ، جغتای، طرقبه ، بجستان، گناباد نیز که در نقطه سربه سرآب قرار دارند با افزایش توان تولید و اعمال مدیریت مصرف و فشارشبکه تنش آبی به حداقل رسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن