اخبار مهماقتصادی

گروه شرکت های پدیده پیگیر اجرای حکم و احقاق حقوق قانونی سهامداران شد

کد خبر : 23138

حسین زارع صفت رئیس هیات مدیره گروه شرکت های پدیده اعلام کرد: گروه شرکت های پدیده به همراه دستگاه قضا با تمام ظرفیت و توان پیگیر اجرای حکم و احقاق حقوق قانونی سهامداران است.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی گروه شرکت های پدیده، رییس هیات مدیره گروه شرکت های پدیده با تشریح آخرین وضعیت و دستاوردهای هلدینگ پدیده اعلام کرد: در اجرای حکم و احصاء رد مال متهمان، علاوه بر پیگیری های دستگاه قضا، متهمان و شرکت نیز می بایست مقدمات و شرایطی را برای رد مال فراهم کنندکه شرکت مسیری را فراهم خواهد کرد تا حکم صادر شده افراد برابر با رای انشاء شده انجام بگیرد .

به گفته وی اجرای حکم برای شرکت و به تبع آن برای سهامداران و همچنین متهمان آثار مثبتی را به همراه خواهد داشت زیرا برای متهمان زمینه تخفیفات در مجازات و رسیدگی به ما نحن فیه مجازات فراهم خواهد شد چون تا زمانی که رد مال صورت نگیرد، پایانی بر مجازات ها نیز تلقی نمی شود .

زارع صفت با اشاره به اینکه آثار اجرای حکم صادره از سوی دستگاه قضا توسط هیات مدیره های شرکت های توسعه بین المللی گردشگری پدیده و شرکت ابنیه و ساختمان پدیده بررسی شده است، گفت: تعیین تکلیفی که صورت گرفته در واقع یک رسیدگی مناسب و کافی بود، مسیر شرکت معین و موانع پیش رو احصاء شده و به نوعی آینده و بقای شرکت در آتیه تضمین کرده و ابهامات و موانع را نیز برطرف کرده است.

رییس هیات مدیره گروه شرکت های پدیده، افزود: احقاق حقوق تضییع شده شرکت و بازگشت مال من غیر وجهی که در اختیار افراد قرار گرفته است ، سلب مالکیت سهامداران اولیه و تعیین تکلیف چگونگی مالکیت بعدی آن که یکی از معضلات ما برای ورود به بورس بود. همچنین تعیین تکلیف موضوع بدهی های شرکت و دیون سنواتی و دیون تسهیلاتی در این حکم، که از طریق تادیه دیون از محل سهام (با نرخ کارشناسی) کنتور شمارنده سود تسهیلات را متوقف می کند و بخش عمده ای از هزینه های مالی شرکت را تعیین تکلیف می کند.

وی با اشاره به اینکه، تقدم حقوق طلبکاران منتفی شده و ایشان اکنون در ردیف سهامداران قرارگرفته اند گفت: دستگاه قضا با نگاه کمک به مردم و سهامداران، طلبکاران را ابتدا سهامدار تلقی کرد و در کنار آحاد سهامداران مردمی قرار گرفتند و به تبع آن، با حضور این افراد که دارای ظرفیت های مالی مناسب هستند و یا می توانند از طریق مجامع قانونی ظرفیت مالی مناسب را فراهم کنند، آزادسازی اسناد ترهینی شرکت و فک رهن آن صورت میگیرد و با این کار گشایش و تنفس فوق العاده ای برای شرکت ایجاد می شود و تمامی اموال بازداشتی شرکت رفع و رجوع شده و آزاد خواهد شد.

زارع صفت اظهار امیدواری کرد که با سرانجام اجرای کامل حکم، سهامداران عمده آتی میتوانندهمراه با سایر سهامداران واز طریق مجامع قانونی مدیریت شرکت را عهده دار شوند و ضمن مدیریت مجموعه درخصوص موضوعاتی که در اختیارات مجامع قانونی هست اقدامات لازم انجام صورت پذیرد.

زارع صفت افزود: مقدمات تهیه صورت های مالی شرکت های گروه، صورت مالی تلفیقی درشرکت توسعه و حسابرسی ها و پیرو آن بارگذاری آن ها در سامانه کدال بورس، تعیین تکلیف اسناد مالکیتی اراضی و املاک شرکت، تدقیق دارایی ها وبروز رسانی بدهکاری ها صورت گرفته تابا آمادگی کامل دوره انتقال و گذار در این دوره صورت گیرد و در جهت اجرای حکم درتمامی مسائل شرکت تهیه گزارش های دقیق از بخش های مختلف شرکت های تابعه در دستور کار است.

وی در ادامه از اجرای برنامه ها ی شرکت درمسیر تحقق چشم انداز شرکت سخن گفت و تصریح کرد:در موضوع مهم بهره برداری با الحاق، انفکاک و انسجام و ساماندهی بهره برداری به عنوان ویترین اصلی گروه شرکت های پدیده شکل میگیرد و ضمنا اخذ مجوزهای لازم فنی و حرفه ای برای مرکز آموزش پدیده صورت گرفته و همچنین در موضوع مهم هوشمند سازی با تشکیل شورای هماهنگی و سیاست گذاری سه جانبه در حوزه itc با حضور نمایندگانی از هیات مدیره شرکت های توسعه بین المللی گردشگری پدیده، شرکت ابنیه و ساختمان و شرکت تجارت الکترونیک پدیده کیش برای سیاست گذاری و تعیین خط مشی در این حوزه از جمله اقدامات میباشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن