اخبار مهمشهری

پرتاب دختر بچه سه‌ساله از پنجره طبقه دوم برای نجات از آتش! + تصویر

دختربچه گرفتارشده میان دود و آتش به‌طرز معجزه‌آسایی از مرگ نجات یافت؛ یک دختربچه سه‌ساله را که در محاصره دود قرار گرفته و در یک‌قدمی مرگ قرار داشت به‌ناچار از پنجره طبقه دوم به بیرون پرتاب کردند که…

به گزارش صبح مشهد، ساعت ۱:۱۰ بامداد امروز آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان خاوران، خیابان تمدن به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به‌سرعت آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۹۹ و ۱۱۳ با دستور ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران به‌همراه تیم نجات دو، نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی حامل دستگاه تنفسی روانه محل حادثه شدند.

رضا مجریانی؛ معاون عملیات منطقه هشت عملیات آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: آتش‌سوزی در طبقه اول ساختمان سه‌طبقه مسکونی روی داده و منجر به مسدود شدن راه خروج ساکنان و گرفتار شدن آنها شده بود.

وی افزود: هشت نفر از محبوسان پیش از رسیدن نیروهای عملیات، از طریق پنجره‌ها موفق به خروج از ساختمان شده بودند.

مجریانی تصریح کرد: افراد محبوس‌شده، یک دختربچه سه‌ساله را که در محاصره دود قرار گرفته و در یک‌قدمی مرگ قرار داشت به‌ناچار از پنجره طبقه دوم به بیرون پرتاب کرده بودند که خوشبختانه توسط همسایگان حاضر در کوچه نجات یافته بود.

معاون عملیات منطقه هشت عملیات آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان بی‌درنگ پس از قطع برق و گاز ساختمان و کشیدن یک رشته لوله آبدهی، برپا کردن نردبان هیدرولیکی و تقسیم شدن به دو گروه، وارد ساختمان شدند و ضمن مهار آتش‌سوزی و جلوگیری از پیشروی آن، به جست‌وجو در طبقات برای نجات سایر محبوسان شتافتند.

وی با اشاره به نجات هشت نفر از ساکنان از میان دود و آتش ادامه داد: آتش‌نشانان افراد باقی‌مانده در ساختمان را با استفاده از نردبان، صحیح و سالم به خارج از محل حادثه منتقل کرده برای معاینه اولیه تحویل عوامل اورژانس دادند.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ نیروهای عملیات پس از خاموش کردن کامل شعله‌های آتش، جلوگیری از بروز خسارت بیشتر به خانه‌های همجوار، ایمن‌سازی کامل ساختمان و تحویل به عوامل انتظامی به عملیات خود پایان دادند

منبع: گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن