اجتماعیزندگی

ازدواج عادل فردوسی پور با یک دختر شمالی + عکس

عادل فردوسی پور گزارشگر فوتبال و مجری برنامه های فوتبالی و استاد دانشگاه و مترجم و روزنامه نگار در ۱۰ مهر ۱۳۵۳ به گفته خودش در یزد بدنیا آمده است.

به گزارش صبح مشهد، عادل فردوسی پور گزارشگر فوتبال و مجری برنامه های فوتبالی، استاد دانشگاه و مترجم و روزنامه نگار در ۱۰ مهر ۱۳۵۳ به گفته خودش در یزد به دنیا آمده اما محل تولد او را تهران اعلام کردند. اصالت فردوسی پور به شهر رفسنجان در کرمان بر می گردد و یک خواهر و برادر نیز دارد. در رشته تحصیلی مهندسی صنایع درس خوانده و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد این رشته است.

فعالیت روزنامه نگاری

فردوسی پور فعالیت خود را از روزنامه نگاری شروع کرد و در سال ۷۲ به عنوان روزنامه نگار در روزنامه ابرار ورزشی و در بخش ترجمه صفحه فوتبال خارجی مشغول شد.

نحوه ورود به صدا و سیما و گزارشگری

ایشان درسال ۷۳ در آزمون صدا و سیما شرکت کرد و بعد از چند دوره آزمون در نهایت پذیرفته و در بخش ورزشی مشغول به کار شد.

ابتدا برنامه های آرشیوی را گزارش می کرد و با گذر زمان اما بازی های زنده را به خوبی گزارش کرد و همین موضوع نیز در نهایت منجر به صعود و پیشرفت عادل فردوسی پور در برنامه ها و گزارش های فوتبالی شد‌. در واقع مهارت وی به انگلیسی باعث شد تا بازی خارجی و نام های بازیکنان خارجی را روان تر و بهتر از گزارشگران دیگر ادا کند.

مجری سیما برنامه نود را به تهیه کنندگی خودش با هدف چالش و نقد و بررسی فوتبال ایران تولید کرد که یکی از جنجالی ترین برنامه های فوتبالی سیما از آب در آمد.

ترجمه کتاب

همسر عادل فردوسی‌ پور سابقه ترجمه زبان انگلیسی دارد و نخستین کتاب ترجمه شده توسط وی به نام کتاب فوتبال در برابر دشمن، که موضوع فوتبالی-سیاسی دارد می باشد. کتاب جامع فوتبال نام دارد که دانشنامه‌ای ۴۰۰ صفحه‌ ای و تمام‌ رنگی درمورد فوتبال است.ترجمه سوم وی کتابی هنر شفاف اندیشیدن که درباره روش های مدیریت است.

محبوبیت مجری و گزارشگر فوتبال

فردوسی پور در میان مجریان و گزارشگران ورزشی مخصوصا فوتبال از محبوبیت بیشتری برخوردار است و یکی از محبوب‌ترین چهره‌های اجتماعی به‌ شمار می رود. وی از بهترین مجریان منتخب از نگاه مردم است.

ماجرای درگیری با علی کریمی

او به دلیل اقدام علی کریمی در کنفرانس خبری بعد ار بازی سپیدرود میکروفن برنامه نود را پرتاب کرد که همین موضوع باعث دلخوری فردوسی پور شده و گفته است که اگر به خودم توهین می‌کرد می بخشیدم اما به ۳۰ میلیون بیننده نود توهین کرده است.

همسر عادل فردوسی‌ پور کیست؟

فردوسی ازدواج کرده و متاهل است اما تا کنون عکسی از همسرش منتشر نشده و خبری از هویت و عکس همسر عادل فردوسی‌ پور در جایی منتشر نشده است. قبلا شایعه ای مبنی بر ازدواجش با مرجان محتشم منتشر شد که تکذیب شد و گویا همسر او اصالت شمالی داشته و خبر ناموثقی از جدایی با همسرش نیز وجود دارد.

مجری برنامه قرار است در آخرین مهمان برنامه پر مخاطب دورهمی شبکه نسیم با اجرای مهران مدیری باشد که که در تاریخ ۱۷ فردوردین ماه ۹۷ پخش می شود. مهمان ویژه برنامه دورهمی و مهران مدیری مجری جنجالی و برنامه جنجالی تر نود بود که برای وداع با مخاطبان انتخاب شده است.

منبع: رکنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن