اخبار مهمشهری
موضوعات داغ

۲۰۰ گوشی سرقتی مردم مشهد سر از کشور همسایه درآورد!

با دستگیری پنج عضو دیگر شبکه مخوف زورگیری معروف به «گربه های وحشی» در مشهد، مشخص شد که عاملان این سرقت های وحشتناک، گوشی های سرقتی را به مالخرانی می فروختند که فقط یکی از این مالخران ۲۰۰ گوشی تلفن همراه را به خارج از کشور ارسال کرده است.
به گزارش صبح مشهد به نقل از خراسان، با توجه به دستور دادستان مرکز خراسان رضوی برای ریشه یابی پرونده معروف به «گربه های وحشی» و دستگیری همه عوامل مرتبط با آنان، گروه زبده ای از کارآگاهان دایره مبارزه با زورگیری و کیف قاپی، ادامه عملیات شناسایی اعضای این شبکه مخوف زورگیری را با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ جواد شفیع زاده (سرپرست پلیس آگاهی خراسان رضوی) به عهده گرفتند تا ماجرای سرقت ها و زورگیری های این شبکه هولناک سرقت در مشهد به طور تخصصی ریشه یابی شود. بنابراین گزارش، پس از شناسایی و دستگیری سه سرکرده سرقت های مرگبار که با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی کاظم میرزایی (قاضی ویژه قتل عمد) همراه بود، تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به نتیجه رسید و متهمان این پرونده حساس به قتل جوان ۲۱ ساله ای به نام «امیر اسدی» هنگام زورگیری های خشن اعتراف کردند اما ماجرای زورگیری های وحشتناک اعضای شبکه معروف به «گربه های وحشی» با کشف سرنخ هایی از مجروح کردن مال باختگان با ضربات چاقو و ایجاد رعب و وحشت در رهگذران و طعمه ها وارد مرحله جدیدی شد.
کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی که با همکاری اداره اطلاعات جنایی و نیروهای تخصصی اداره مبارزه با سرقت، فعالیت های گسترده ای را برای شناسایی اعضای این شبکه مخوف آغاز کرده بودند با راهنمایی ها و دستورات ویژه قاضی میرزایی موفق شدند هفت تن از عوامل اصلی این شبکه سرقت را دستگیر کنند.
از سوی دیگر با توجه به گستردگی جرایم شبکه «گربه های وحشی» گروه ورزیده ای از کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن به فرماندهی سرهنگ میرجلیلی وارد عمل شدند تا به طور ویژه عملیات دستگیری دیگر اعضای باند را ادامه دهند.
بنابر گزارش خراسان، در حالی که متهمان دستگیر شده به زورگیری هایی در مناطق قاسم آباد و الهیه مشهد اعتراف کرده بودند، یک مالخر تبعه کشور افغانستان نیز به دام افتاد.
وی در اعترافات خود گفت: بیش از ۲۰۰ گوشی تلفن همراه سرقتی از اعضای شبکه معروف به «گربه های وحشی» را خریداری و به افغانستان ارسال کرده است. در این عملیات که به سرپرستی سرهنگ جعفریان (رئیس دایره مبارزه با زورگیری) ادامه داشت، کارآگاهان موفق شدند پنج عضو دیگر این شبکه مخوف را دستگیر کنند. در میان دستگیرشدگان مالخری وجود دارد که از فروشگاه موبایل فروشی وی تاکنون ۵۰ دستگاه گوشی مشکوک به سرقت کشف شده که سرقتی بودن ۱۰ دستگاه از گوشی ها به تایید رسیده است. بررسی های کارآگاهان که با نظارت مستقیم سرهنگ شفیع زاده همراه بود، نشان داد مالخر مذکور سریال های گوشی ها را نیز با شگردی خاص تغییر داده است. گزارش خراسان حاکی است، با توجه به اهمیت وحساسیت موضوع و برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با مالخران اموال سرقتی، فروشگاه مذکور در خیابان توس ۷۰ مشهد و با دستور دادستان مرکز خراسان رضوی پلمب شد. تحقیقات بیشتر این پرونده درحالی ادامه دارد که تاکنون ۱۲۰ فقره از مال باختگان ، اعضای شبکه معروف به «گربه های وحشی» را شناسایی کرده اند. تعداد زیادی از شهروندان در تماس با گروه حوادث روزنامه خراسان ضمن قدردانی از تلاش های شبانه‌روزی پلیس و دستگاه قضایی برای دستگیری اعضای این شبکه سرقت، خواهان برخورد قاطع و مجازات سریع آن ها شدند.

با استودیو سحر سالاری بیشتر آشنا شوید

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن