پایتخت فرهنگ اسلامی

برگزاری نشست تخصصی نخستین جشنواره ملی تولیدات رادیویی رادیو زیارت در مشهد

نشست تخصصی نخستین جشنواره ملی تولیدات رادیویی رادیو زیارت امروز در مشهد مقدس آغاز شد.

به گزارش صبح مشهد، در این جلسه که با حضور رئیس صدا و سیمای خراسان رضوی، شهردار مشهد، معاون زیارت استانداری خراسان رضوی، مسئولان رادیو زیارت و اصحاب رسانه برگزار شد، محسن نصر پور رئیس صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: رادیو سراسری زیارت با عنایت پروردگار و الطاف حضرت رضا (علیه السلام) نزدیک به دو سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است.

او بیان کرد: این رادیو که با پخش ۲۴ ساعته در خدمت زائران و مجاوران علی بن موسی الرضا و مردم ایران اسلامی است. حد اقل در طی مدت افتتاح رسمی خود تا کنون بیش از ۳۳۰۰ ساعت تولید برنامه داشته است و با ارائه بیش از ۱۶۰۰ بخش خبری ۱۵ دقیقه ای انعکاس دهنده اخبار حوزه زیارت از تمامی اماکن زیارتی ایران و جهان اسلام بوده است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: این رادیو به صورت تخصصی برنامه تولید و پخش میکند که پشتوانه کارشناسی حوزه و دانشگاه را با خود به همراه دارد.

نصرپور افزود: رادیو زیارت با بهره گیری از امکان پخش رادیو از تلوزیون از طریق رادیو نما، انتقال عکس‌های زیبای زیارتی را برای عموم مردم فراهم نموده است.

وی ادامه داد: رادیو زیارت با همه‌ی محدودیت‌های خود تعامل و اقدامات خوبی در کنار سازمان‌های مرتبط با امر زیارت داشته است، از جمله: سازمان حج و زیارت، اوقاف و بقاع متبرکه را داشته است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: همراهی مسئولان با رادیو سراسری زیارت بویژه در بخش خبر نشان از همت و تلاش برای توسعه و ترویج امر زیارت در کلانشهر مذهبی مشهد مقدس می‌باشد.

نصرپور افزود: مردم کشور از طریق تلوزیون می‌توانند از طریق گیرنده‌های دیجیتال رادیو زیارت را دریافت کنند که از طریق رادیو روی موج ۹۹/۵ اف ام نیز سه شهر زیارتی مشهد، قم و شیراز قابل دریافت است که در تلاشیم تا پایان سال جاری سه استان تهران، خراسان شمالی و خراسان جنوبی را پوشش دهیم.

هادی افشار صفوی مدیر شبکه رادیو زیارت در این جلسه گفت: نخستین جشنواره تولیدات رادیویی رادیو زیارت با هدف توسعه و ترویج سیره‌ی رضوی با نگاه مردمی خواهد بود.

وی بیان کرد: در این جشنواره با استفاده از برنامه‌های اماکن و اعتاب مقدسه و برنامه‌های زائر محور میتوانیم منعکس کنیم.

مدیر شبکه رادیو زیارت گفت: اختتامیه این جشنواره ۱۵ اسفند ماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
محمد صادق براتی معاون زیارت استانداری خراسان رضوی در این جلسه گفت: علیرغم تمام محدودیت ها انصافا فعالیت رادیو زیارت قابل تقدیر و تشکر است.
وی تصریح کرد: پیشنهاد داریم در سالهای آینده جشنواره را بین المللی کنیم.
معاون زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: بر مردمی بودن تاکید کنیم و زمینه ی حضور همگان در این جشنواره فراهم شود.
محمدرضا کلایی شهردار مشهد نیزدر این جلسه گفت: مشهد مقدس در سال میزبان بیش از ۳ میلیون زائر خارجی است که تولیدات چند زبانه در موضوع تولید مهم است.
وی تصریح کرد: تولیدات فاخر و ماندگار در رادیو زیارت کاملا دیده شده و ان‌شالله این امر توسعه پیدا کند تا ترویج سیره‌ی رضوی بتواند به برکت نام امام رضا علیه السلام در سطح بین المللی گسترده تر شود .

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن