پیشنهاد سردبیر

موج مهربانی این بار در سرچشمه کرمان؛ سگ ها بجای مردن جان می گیرند!

دستورالعمل اجرایی ” کنترل جمعیت سگهای دوره گرد و بی خانمان ” از ۱۳۷۸/۷/۱۱ توسط وزارت کشور به شهرداری ها و دهداریها ابلاغ شد لیکن متاسفانه تا کنون مسولان ذیربط راحت ترین و ساده ترین و کم هزینه ترین روشها را برگزیدند که در پایان منجر به مرگ دلخراش با تیر در محل و یا صید دلخراش و انتقال زبان بسته های بیگناه در محل دیگر و معدوم سازی و کشتار به روشهای غیر انسانی و بی رحمانه این حیوانات باوفا و بی گناه شده و میشود.
خانم خدیجه دانش مدیر” پردیس وفاداران ” ضمن اعلام مقدمه فوق افزود هدف من جلوگیری از کشتار سگ ها و ساماندهی آنها به شیوه ای اخلاقی و انسانی بود لذا بر اساس دستورالعمل فوق الذکر طرحی را تدوین کردم که در ویرایش پنجم در بهمن ۱۳۹۵ توسط شهرداری مشهد تایید و قبول شد .
خانم دانش که ۲۴ سال در مناطق شهرداری تهران و مشهد با پست کارشناس ارشد خدمات شهری و سمت معاون فرهنگی اجتماعی فعالیت داشت و همچنین کارشناس خبره دادگستری در امور شهرداری ها نیز می باشد به خبرنگار ما گفت: با عنایت به اینکه امام رضا ( ع ) ملقب به ضامن آهو و در اصل حامی حیوانات هستند در ۱۲بهمن ۱۳۹۵ پیمان کشتار سگ ها توسط شهرداری مشهد لغو شد و توفیق یافتم بمدت ۱۸ ماه مدیر پردیس وفاداران مشهد باشم .
وی افزود: در دومین گام کشوری به رفسنجان رفتم و بمدت ۱۱ ماه طرح را در پردیس وفاداران رفسنجان بطور کامل از طراحی ساخت پناهگاه صید درمان ایمن سازی عقیم سازی و رهاسازی در دامن طبیعت اجرا نمودم .
در سومین گام به سرچشمه (واقع در استان کرمان) رفتم و با حمایت و همدلی شهردار محترم اقای مهندس محسن پور اسماعیلی و مدیر عامل محترم مجتمع مس اقای دکتر اردشیر سعد محمدی و نظارت حرفه ای اقای دکتر نصیری نسب ( دامپزشک ) مکان پردیس وفاداران در فضایی به مساحت ۵ هزار متر مربع، ایجاد شد قابل ذکر است که صید سگ ها در این منطقه به شیوه آرام و با دارت بیهوشی انجام می شود، در طی ۳ تا ۵ روز نگهداری سگها در پردیس حیوانات توسط دامپزشک معاینه و در صورت مشاهده بیماری درمان میشوند خدیجه دانش افزود سگ از جمله ثروت طبیعی در چرخه محیط زیست است و برای مسله سگ هراسی باید کار فرهنگی بیشتری بخصوص توسط اصحاب رسانه و برنامه سازان رادیو تلویزیون سینما تاتتر سایت ها انتشارات جراید مجلات کتابها و . .انجام گردد.
اقای دکتر حسین برخورداری دامپزشک و مسول فنی پردیس سرچشمه با بیان این که طرح جمع آوری سگ های رها شده در جهت تحقق اهداف خود، نیاز به یک برنامه عملیاتی حداقل ۵ ساله دارد، افزود: هدف اصلی اجرای طرح در وهله اول حفظ سلامت جامعه و جلوگیری از بروز بیماری های مشترک حیوان وانسان است.
وی ادامه داد: سگ گزیدگی و بیماری هاری ازجمله آسیب هایی است که گاها توسط سگ های دوره گرد به انسان وارد می شود که قابل پیشگیری و کنترل است .
دکتر برخورداری گفت ما در اجرای طرح کنترل جمعیت سگها با انجام صید ایمن و ارام و درمان بوسیله آنتی بیوتیک و انگل زدایی و عقیم سازی به طریق لیگاتور و خارج نمودن اندام جنسی و حاصل شدن بهبودی محل جراحی نسبت به انتقال ایمن به محل رها سازی در محدوده های مناسب و حفاظت شده سعی در حفظ سلامت جامعه و جلوگیری از کشتار حیوانات زبان بسته و ایجاد ارامش عاطفی و اشاعه مهرورزی هستیم.
وی از تلاش های خانم دانش به عنوان یک بانوی پیشتاز و کارافرین و حامی حیوانات قدردانی و خاطر نشان ساخت: طرح ایشان و اجرای آن باعت جلوگیری از کشتار سگ های رها شده درمشهد و رفسنجان و سرچشمه شد و امیدوارم با حمایت مسئولین ذیربط در تحقق اهداف پیش بینی شده سلامت و موفق باشند.
گفتنی است: سرچشمه در استان کرمان در جنوب شرقی کشورمان قرار دارد که دارای زمستان‌های بسیارسرد و پربرف و تابستان‌های خنک و ملایم است.
صنایع و معادن مس سرچشمه که در نزدیکی این شهر قرار گرفته‌ دومین در خاورمیانه و اولین در ایران میباشد.
باشگاه فرهنگی، ورزشی مس سرچشمه در رشته‌های مختلفی از جمله فوتبال، تیراندازی و سایر رشته‌ها فعال میباشد و از امکانات مناسبی برخورداراست. خدیجه دانش در پایان اعلام کرد ما در قرن ۲۱ هستیم و همواره به فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی خود میبالیم اما هنوز قانون حمایت از حیوانات تصویب نشده نارضایتی دوستداران و حامیان حیوانات هزینه های اجتماعی و فرهنگی را چه برای مسولان و چه سازمانهای ذیربط افزایش میدهد فاز مهمی که اصلا محاسبه و منظور نمیگردد بهر حال من اماده اجرای طرح در جای جای میهن عزیزمان میباشم و برای نجات سگها از کشتار و زدودن انگ و برچسب ظلم به سگ این یار انسان از دل غار تاکنون در عرصه بین المللی چشمداشت سود ندارم و کارم را با عشق و کمترین هزینه ممکن انجام میدهم تا ببینم شهر بعدی کجا باشد ؟؟؟؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 7 =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن