شهری

شهردار منطقه چهار مشهد در حاشیه اجرای ۶ رای قلع بنا در این منطقه عنوان کرد؛ رفتار قانونی با متخلفین ساختمانی، صیانت از حقوق شهروندان قانون مدار است

کد خبر : 21189

شهردار منطقه چهار مشهد از اجرای همزمان ۶ رای قلع بنا براساس قانون شهرداری ها در حریم و محدوده این منطقه خبر داد.
به گزارش به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، غلامرضا غلامی با تاکید بر اینکه براساس ضوابط و قوانین، مالکان اراضی و املاک واقع در محدوده شهر و حریم آن باید قبل از هرگونه ساخت و ساز یا تفکیک و تغییر کاربری اراضی، از شهرداری مجوزهای لازم را اخذ کنند، گفت: در غیر این صورت شهرداری می‌تواند از اجرای عملیات ساختمانی فاقد یا مغایر با پروانه احداث بنا، جلوگیری کند.
غلامی ادامه داد: قرار گرفتن قسمتی از حاشیه شهر در منطقه چهار، وجود اراضی بایر در محدوده و حریم این منطقه، موجب شده، تمامی فعالیت های ساختمانی در حوزه خدماتی شهرداری منطقه چهار به منظور عدم توسعه حاشیه -نشینی و گسترش شهر به صورت شبانه روزی نظارت شود.
وی اظهار داشت: اعمال رفتار قانونی مناسب پس از صدور رای مراجع ذیصلاح با تخلفات ساختمانی، زمین خواری، تصرف، تفکیک و تغییر غیر مجاز کاربری اراضی در محدوده خدماتی و حریم منطقه، از خدمات شهرداری منطقه چهار در جهت صیانت از حقوق شهروندان قانون مدار است.
شهردار منطقه چهار مشهد تصریح کرد: به همین منظور روز گذشته ۶ رای قلع بنا در راستای اجرای بند ۱۴ ماده ۵۵ و همچنین کمیسیون ماده صد قانون شهرداری‌ها پس از طی مراحل قانونی به طور همزمان با اخذ نیابت قضایی و هماهنگی با مراجع ذیربط و با حضور شهردار، معاونین و روسای ادارات شهرداری منطقه چهار و نمایندگانی از حراست، بازرسی، اجرائیات و اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای شهرداری مشهد در حریم این منطقه اجرا شد.
وی با بیان اینکه با متخلفین ساختمانی براساس قانون شهرداری ها و ماده ۵۴۳ قانون مجازات اسلامی با جدیت رفتار خواهد شد، خاطرنشان کرد: تفکیک و تغییر غیر مجاز کاربری اراضی، دیوار کشی غیر مجاز از اصلی‌ترین تخلفاتی بوده که منجر به اجرای رای قلع بنا در مورد آن‌ها گردیده است.
غلامی یادآور شد: این ۶ رای قلع بنا در مورد ۷۴۰ متر طول دیوار کشی در حریم منطقه و ۱۱۹ مترطول تفکیک غیرمجاز و دیوارکشی در پنجتن ۴۷ اجرا شد.
شهردار منطقه چهار مشهد اظهار داشت: علاوه بر این تعداد از ابتدای سال جاری پس از طی مراحل قانونی ۸ رای قلع بنا در محدوده این منطقه در خصوص احداث طبقه مازاد، پیشروی طولی و تبدیل کاربری پیلوت به مسکونی اجرا شده است.
وی در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غیر قانونی در محدوده و حریم منطقه چهار شهرداری مشهد با شماره های ۳۲۱۵۱۳۷۰ و ۳۲۱۴۵۳۹۶ تماس حاصل فرمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن