اجتماعیزندگی

گفتگوی صبح مشهد با یکی از خیران حوزه سلامت: عادل آهنچی؛ بخشندگی انسان در زندگی و آثار نیک و کارهای مثبت او به خودش باز می‌گردد

ارزش انسان نه به دارایی و ثروت اوست و نه به میراث مادی به‌جامانده از او، بلکه به بخشندگی انسان در زندگی و آثار نیک و کارهای مثبت او به خودش باز می‌گردد.

خیران نیک اندیش هشتصد و دوازدهمین جلسه موسسه خیریه حمایت از بیماران آسیب پذیر توس، در یک چهارشنبه مهربانی دیگر، ۲۲۷ میلیون ریال به ۵۹ بیمار نیازمند درمانی کمک کردند. به گزارش صبح مشهد، عادل آهنچی عضو هیات مدیره و از خیرین حوزه سلامت درحاشیه این جلسه و در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این که از بدو تاسیس موسسه توسط مرحوم حاج رضا فولاد کار که دایی من بودند با این موسسه آشنا شدم، گفت: پس از شهادت دایی در بمب گذاری تروریستی کربلا، تصمیم گرفتم دنباله راه ایشان و حضور مستمری که طبق وصایای ایشان و سفارششون بود رو در این موسسه داشته باشم و انشالله خدا توفیق بده بیشتر از این بتوانم خدمت کنم.

آهنچی افزود: با توجه به این که خدای تبارک و تعالی می فرمایند، که هر عمل ما عکس العملی دارد، برای خود من هم ثابت که شده ما هر کاری انجام بدیم، نتجه آن به خود ما بر می گردد.

من یک کاسب جز و الحمدلله معتقد هستم و بارها برایم ثابت شده، مبلغی که دارم اینجا کمک می کنم، دقیقا چند برابر آن به من بازگشته است. یعنی اثرش سریعا به من برگشت کرده که ریشه اون رو در اخلاص عمل می دونم.

عادل آهنچی ادامه داد: الان کل بیمارانی که به این جا مراجعه می کنند و اسامی آنها و نوع بیماریشون که در این جا ثبت میشه ما اصلا اون ها رو نمی شناسیم. اونها هم ما رو نمیشناسند واین باعث میشه، ما دچار غرور و یا خدایی نکرده بیماران نیازمند دچار خجالت و شرمندگی نشوند.

وی در خصوص دعوت از سایر افراد متمکن جهت حضور در جلسات خیریه گفت: این دعوت رو اول از خانواده خودم شروع کردم و الان پسر خودم، محمد صدرا رو از ۵ سالگی اینجا آوردم و با موسسه و فعالیت ها آشناش کردم و الان که ۱۴ ساله هست در سبقت کار خیر، پسرم بزرگ ترین خیر کوچک در استان معرفی شده است!

عادل آهنچی در خصوص عملکرد موسسه هم گفت: اینجا بسیار شفاف هستش یعنی طوری نیست که بگیم خدایی نکرده فرار مالیاتی داره، از نظر قانونی بریز و یپاش داره

هر خیری که اینجا میاد در هر زمانی خواسته باشه، دفاتر باز هست و می بینه اون کمکی که کردند، کجا مصرف شده به چه کسی رسیده است. خودشون هم میتونند رصد کنند.

هیچ چیز اینجا مخفی نیست! از نگاه و نظارت شرعی هم، حجه الاسلام هاشمی هستند ، حاج اقا نقوی و دست پروری و دیگر آیات عظام.

وی در پایان گفتگو، دایی خود مرحوم حاج رضا فولادکار را از بانیان خیر و مروّجین فرهنگ اهل بیت دردیار خراسان دانست و گفت: ایشان رمز موفقیت زندگی خود را در نماز اول وقت و احترام به پدر مادر می دانست.

گفتنی است، در آخرین روز اسفند ماه ۱۳۹۰، کاروانی زیارتی وارد نجف اشرف شد که مرحوم حاج رضا فولادکار، حاج امیر شگفتی، خانواده، پدر و مادر همسرش و بعضی از اقوام ایشان نیز همراه کاروان بودند.

به دلیل علاقه و اصرار حاج امیر شگفتی به این‌که لحظه تحویل سال را در صحن و سرای اباعبدالله (ع) بگذراند، خانواده شگفتی، خانواده شماعی و خانواده فولاد کار به سمت کربلا حرکت کردند. بلافاصله پس از ورود به کربلای معلی و پیاده شدن مسافران، انفجار مهیبی رخ داد. در این اقدام تروریستی مادر همسر حاج امیر، خاله ایشان ـ خانم عامل‌زاده ـ و ریحانه شماعی ـ دوازده‌ساله ـ به شهادت رسیدند و حاج امیر شگفتی، فرزند ایشان ـ احمدرضا شگفتی که در سال اول دبیرستان تحصیل می‌کرد ـ و حاج رضا فولاد‌کار ـ پدر همسر حاج امیر ـ که مجروح شده بودند، با آمبولانس به بیمارستان اعزام شدند.

اما بمبی دیگر در این آمبولانس منفجر و باعث شهادت این بزرگواران شد.

یاد تمامی  شهدای بویژه شهیدان راه کربلا  حاج امیر شگفتی و فرزندش احمد رضا  و حاج رضا فولاد کار وخانم آهنچی ( والدین همسر اقای شگفتی ) گرامی باد.

روحشان شادمان،راهشان پر رهرو و یادشان جاودانه باد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن