دانش و فناوریپیشنهاد سردبیر

هکر ۱۷ ساله در مشهد دستگیر شد

سرپرست دادسرای فضای مجازی خراسان رضوی از دستگیری نوجوان ١٧ساله که عامل نفوذ به سایت کانون وکلای خراسان رضوی بود، خبرداد.
به گزارش صبح مشهد، قاضی مهدی حقدادی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه سه روز پس از اقدام مجرمانه توسط کارشناسان مرکز واکنش سریع جرایم رایانه ای استان خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شد،اظهار داشت:
حدود یک ماه پیش به ما إعلام شد، سایت کانون وکلای مرکز استان خراسان رضوی مورد حمله سایبری قرار گرفته و پس از نفوذ هک شده است.
وی افزود:این ماجرا با توجه به اهمیتی که داشت، به سرعت در این مرکز مطرح و پس از آن تعدادی از کارشناسان هم برای بررسی به کانون وکلای استان اعزام و اقدامات سایبری و ردزنی های خود را برای عامل و یا عاملان این اقدام آغاز کردند.
قاضی حقدادی در ادامه با اشاره به اینکه در بررسی های صورت گرفته مشخص شد هاست آرائه دهنده خدمات به سایت کانون وکلای استان یک شرکت خصوصی قرار دارد و فردی که در این محل مسؤول پشتیبانی بود،نتوانست اطلاعات دقیقی به کارشناسان بدهد.
وی تصریح کرد:بررسی های دقیق کارشناسان نشان داد، بین متهم و اعضای کانال تلگرامی معروف به اشرار تیم یک ارتباط نزدیک وجود دارد، چرا که پس از هک کردن سایت مذکور، در کانال تلگرامی متنی قرار داده شده است، و در متن آن آماده بود که ما سایت دادگستری خراسان رضوی را هک کرده ایم.
سرپرست دادسرای فضای مجازی استان خراسان رضوی بیان داشت: در ادامه هم دستور دستگیری متهم که در مشهد قرار داشت، صادر و از مأموران خواسته شد، به گونه ای وارد عمل شوند، تا امکان هرگونه از بین بردن ادله دیجیتالی از متهم گرفته شود.
وی با بیان اینکه این نوجوان همچنین سایت شهرداری بابل را هک کرد و با تعدادی از سایت های معاندان نیز همکاری می کرد،افزود:متهم در بازجویی همچنین به هک سایت دادگستری هم پرداخته که با نداشتن اطلاعات کافی نتوانست به آن ورود کند بر همین أساس به سایت کانون وکلای خراسان رضوی ورود کرد.
این مقام قضایی در ادامه به خانواده ها توصیه کرد:روی رفتار و توجه به فرزندانشان بیشتر توجه کنند و به گونه ایی اقدام نشود که رسانه های خارجی تربیت آنها را بدست بگیرند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن