اجتماعیاخبار مهم

بیش از ۱۴٫۳ میلیون نفر زائر و مسافر به خراسان رضوی سفر کردند

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۶ فروردین ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش صبح مشهد، مهدی فروزان اظهار داشت: میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، پنج درصد کاهش دارد.

وی افزود: یک میلیون و ۲۶ هزار و ۶۳۲ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به استان وارد شده ‌اند که در مقایسه با سال قبل، ۸,۶ درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۳۹۶ هزار و ۶۵۷ نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده‌اند که با رشد ۲,۲ درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به استان وارد شده اند را نیز ۲۰۲ هزار و ۳۷۷ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۹,۱ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند ماه گذشته تا ۱۴ فروردین سال جدید به استان وارد شده‌اند هم ۱۱ میلیون و ۹۲۷ هزار و ۴۸۰ نفر می‌باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش ۴٫۶ درصدی مواجه بوده است.
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گذشته تا ۱۴ فروردین سال جاری هشت میلیون و ۳۲۰ هزار و ۵۵۳ نفر به این کلانشهر وارد شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، ۱,۲ درصد کاهش دارد.

وی افزود: ۷۶۲ هزار و ۴۵۸ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به مشهد وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، ۸,۶ درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ۳۹۶ هزار و ۶۵۷ نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده‌اند که با رشد ۲,۲ درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به مشهد وارد شده‌اند را نیز ۲۱۰ هزار و ۸۶۶ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۹,۱ درصد کاهش دارد.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۴ فروردین سال جدید به مشهد وارد شده‌اند هم ۶ میلیون و ۹۵۹ هزار و ۵۷۲ نفر می‌باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش یک درصدی مواجه بوده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن